خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

جشن میلاد سه نور

  حسین محمودی فررییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن میلاد سه نور خبر داد و بیان داشت : این مراسم در روز چهارشنبه مورخ  27/12/99 ساعت 21 در محل سالن سلمان ساوجی به صورت مجازی اجرا و پخش گردید.

    رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری این برنامه ابراز داشت: ماه شعبان یکی از ماه های وفور نعمت و خیر و برکت برای مسلمین است و اعیاد بسیار مبارک و فرخنده ای در آن وجود دارد.

    وی افزود: ماه شعبان یکی از سه ماه پرفضیلت است که هر انسان مؤمنی می تواند از آن برای نزدیک شدن به خداوند و پیامبر او یاری جوید و خود را در چشمه سار این ماه پاک نماید و به سوی کمال حرکت کند.

اجرای موسیقی،میان پرده نمایش و مولودی خوانی از دیگر برنامه های این جشن بود.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com