خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

هشتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی

  حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در هشتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی  در این شهرستان اظهار کرد: حضور حداکثری و کیفی مردم در انتخابات با تاکید بر تبیین معیارهای انتخاب اصلح از موضوعات مهم در امر برگزاری انتخابات است

  حسین محمودی فررییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری هشتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی  در این شهرستان خبر داد و بیان داشت : این  جلسه به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی،امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی و با حضور علی میرزایی،معاون استاندار و فرماندار و کلیه اعضاء  در روز پنجشنبه مورخ 14/12/99 ساعت 30/10 در محل دفترامام جمعه برگزارگردید .

      حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی اظهار کرد: حضور حداکثری و کیفی مردم در انتخابات با تاکید بر تبیین معیارهای انتخاب اصلح از موضوعات مهم در امر برگزاری انتخابات است و باید به گونه ای این حماسه سیاسی محقق شود که شائبه مهندسی انتخابات در اذهان مردم پیش نیاید.

وی در ادامه به تقویت نشاط اجتماعی و فعالیت های ایجابی برای حضور حداکثری مردم اشاره کرد و افزود: مشروعیت نظام وابسته به مقبولیت مردم و تقویت اعتماد عمومی است و باید زیرساخت های لازم فراهم و عواملی که موجب کاهش حضور پرشور مردم در صحنه بویژه در انتخابات می شود، عارضه یابی و آسیب شناسی شده و برای برطرف کردن آن چاره اندیشی کرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید دچار خودسانسوری شویم، بیان کرد: باید ذهنیت های مردم را به سمت تقویت اعتماد عمومی هدایت کرده و بستر مشارکت حداکثری را فراهم کرد.امام جمعه ساوه گفت: در راستای ترویج کتابخوانی نیز نذر و وقف کتاب باید به عنوان یک فرهنگ از سوی دستگاه‌های اجرایی مانند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها اقدامات جدی در دستور کار قرار گیرد.وی تاکید کرد: هر چه جامعه با کتاب فاصله داشته باشد، بروز آسیب‌های اجتماعی نیز افزایش خواهند داشت بنابراین آشتی دادن مردم با کتاب یک راهبرد موثر در داشتن شهری ایمن و سالم است.رئیس شورای فرهنگ عمومی ساوه بیان کرد: ساوه با دارا بودن ۳۰۰ هزار نفر جمعیت نیازمند تقویت زیرساخت‌های فرهنگی است و باید در این زمینه اقدامات جدی صورت گیرد.

میرزایی فرماندار ساوه نیز گفت: : مردم با هر نگرش و اعتقادی دلسوز انقلاب و نظام و رهبر هستند و باید مسئولان سازوکاری در پیش بگیرند تا مردم امیدوارانه در انتخابات شرکت کنند. وی  افزود روحیه انقلابی و پایبندی به نظام از مهمترین شاخص‌های انتخاب اصلح بوده است که مقام معظم رهبری نیز بر تبیین این ویژگی‌ها در جامعه و ارتقاء آگاهی مردم تاکید دارند.میرزایی ضمن تاکید بر نقد سازنده گفت: دشمنان با غرض‌ورزی نسبت به نظام و انقلاب در پی براندازی انقلاب هستند در حالی که انتقاد منصفانه به عملکرد مسئولان در پیشبرد اهداف انقلاب موثر است.علی میرزایی در ادامه گفت : نباید شائبه مهندسی در انتخابات ایجاد شود و در این راستا قانونمندی و سلامت مجریان برگزاری انتخابات از اهمیت خاصی برخوردار است. باید آسیب ها و نقاط ضعف رفتارهای انتخاباتی احصا شده و برای برطرف کردن آن اهتمام داشت.

رییس دادگستری شهرستان ساوه نیز گفت: انتقاد کردن و انتقادپذیری باید به موازات هم صورت گیرد و صرفا انتقادپذیری مختص ایام انتخابات نباشد بلکه باید این فضا استمرار داشته باشد تا اعتماد لازم تقویت شود.

هادی ملکی افزود: مردم به نظام اسلامی اعتماد دارند و اگر مسئولان صادقانه خدمت کنند این اعتماد عمومی تقویت می یابد. نارضایتی مردم و بی اعتمادی هرچقدر هم کم باشد آسیب زاست.

وی بیان کرد: مردم از درگیری های جناحی و بازی های سیاسی خسته شدند.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز گفت: انتخابات سال آینده نخستین انتخابات در گام دوم انقلاب است و در منظر بین المللی از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

سرهنگ پاسدار حجت الله دستجانی افزود: انتخابات یک رابطه مستقیم با کارآمدی نظام دارد و دشمنان به این نتیجه رسیدند که هر توطئه‌ای علیه نظام محکوم به شکست است و انتخابات هم برای ملت ایران به دلیل انتخاب کارگزاران نظام یک فرصت و از طرفی برای دشمنان جهت وارد کردن ضربه به نظام یک فرصت است.

وی بیان کرد: باطل السحر دشمنان حضور مردم پای صندوق های رای است و معاندان نظام به دنبال این هستند که به وسیله رسانه به مردم آدرس غلط دهند تا انتخابات زیر سوال برود.

وی افزود: باید به مردم آدرس درست بدهیم و آدرس صحیح، تشکیل دولت جوان و انقلابی است. مفهوم دولت جوان از نظر سن نیست بلکه منظور دولت بانشاط و با تحرک در راستای رسیدگی به مشکلات مردم است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه نیز گفت: موسسات قرآنی در خصوص صدور مجوز مشکلاتی داشتند که با پیگیری های صورت گرفته این موانع از سال آینده برطرف می شود.

حسین محمودی فر افزود: فضاسازی شهر با تاکید بر تبلیغ شهری با موضوع فرهنگ کوثری و مسئولیت پذیری اجتماعی از جمله مصوبات شورای فرهنگ عمومی است.

در این جلسه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تسریع در صدور مجوز موسسات قرآنی و شهرداری ساوه در خصوص تبلیغ شهری با موضوع فرهنگ کوثری و مسئولیت پذیری اجتماعی به ارائه گزارش پرداختند.

تبیین راهکارهای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در زمینه انتخابات با تاکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای دیگر دستور جلسه هشتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه بود.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com