خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


کارگاه «آنچه همسران درباره هم باید بدانند

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از کارگاه «آنچه همسران درباره هم باید بدانند» خبر داد و بیان داشت: این کارگاه به مناسبت روز خانواده روز شنبه مورخ 25/5/99 ساعت 18 در سالن سلمان ساوجی برگزار و از فضای مجازی و اینستاگرام به صورت زنده پخش گردید.

   رئیس اداره ارشاد در حاشیه این کارگاه مجازی ابراز داشت:یکی از دشوارترین کارها در روابط زناشویی کنار آمدن با اختلافات و دیدگاه های متفاوت است.بهترین کاراین است که میان این دو حالت موازنه برقرار کنیم وی افزود: با درک تفاوت های پنهان یکدیگر می توانیم عشقی را که در قلبها وجود دارد با توفیق بیشتر دادوستد کنیم.

   محمودی فر اظهار داشت: با پذیرفتن و احترام گذاشتن به تفاوت هایمان می توانیم به نتایج و راه حل هایی دست یابیم که به کمک آنها به آنچه می خواهیم برسیم و مهمتر این که یاد بگیریم که چگونه عشق بورزیم و با کسی که دوستش داریم و مورد حمایت ماست چگونه رفتار کنیم.

در این کارگاه آقای سعید زمانی مولف و پژوهشگرحوزه خانواده و روانشناسی اظهار داشت رازهایی که مردان در مورد زنان باید بدانند و برعکس نیاز به یک سری مهارتها دارد و این مهارتها بایستی براساس نیاز هرخانواده آموزش داده شود که باعث خشنودی و رضایتمندی در خانواده گردد.وی گفت: یک زن نیاز به محبت،ابراز عشق و علاقه – دریافت هدیه حتی یک شاخه گل و حس اعتماد از طرف همسر خود دارد،و دوست دارد هر روز با همسر خود صحبت کند و انتظار دارد همسرش با زبان مهرو محبت صحبت کند و شنونده خوبی باشد و مردان حداقل بایستی 20-15 دقیقه در روز به صحبت های همسرشان توجه نموده و فرصت دهند مطالب روزانه خود را مطرح نمایند.

    در ادامه  ایشان ابراز داشت: زنان اغلب اوقات آماده هستند گفتگوی طولانی درباره زندگی مشترک داشته باشند و اگر از مسائلی ناراحت باشند و یا رنج ببرند بزودی خودشان را آماده می کنند تا مسائل و مشکلات را مطرح و آن را حل نمایند و مردان بایستی این فرصت را برای زنان آماده نمایند.

   وی افزود: زنان نباید همسرخود را با دیگران مقایسه نمایند و مسائل موجود خانواده را پی در پی به رخ مردان بکشند

زمانی تصریح کرد: آقایان از سرزنش زنان خوششان نمی آید و زنان نباید مادر برای مردان باشند.مردان درباره احساساتشان غیر مستقیم صحبت می کنند.مردان هدف گرا هستند و زنان احساسی عمل می نمایند.مردان نیاز به تعریف و تمجید دارند مردان و زنان نباید اجازه دهند کسی وارد حریم خانواده آنها شود و زندگی مشترک را به بیراهه بکشاند.زنان و مردان بایستی اولین نفر برای تأیید یکدیگر باشند و مقایسه و سرکوب کردن را نسبت به هم از بین ببرند و یک زندگی مشترک ایده آل داشته باشند.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com