خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


حماسه ی سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر

 آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح و اجرای عملیاتی غرورآفرین بیت المقدس و به دست توانمند رزمندگان اسلام با اقتدا به مولای متقیان(ع) و با رمز «علی ابن ابیطالب (ع)» به نام مقدس «بیت المقدس» ظهور کرد.

دوره دفاع مقدس ملت شجاع ایران، مملو از رویدادهای باشکوهی  است که هر کدام چون ستاره ای پرفروغ در آسمان اقتدار ایران عزیز می درخشد، اما در این میان،  حماسه ی سوم خرداد و آزادسازی «خرمشهر»  چون نقطه ی عطفی است که با همراهی و همدلی و وحدت مردان و زنان دیندار این مرز و بوم به منصه ظهور رسید.

آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت لایزال الهی بود که در طرح و اجرای عملیاتی غرورآفرین بیت المقدس و به دست توانمند رزمندگان اسلام با اقتدا به مولای متقیان(ع) و با رمز «علی ابن ابیطالب (ع)» به نام مقدس «بیت المقدس» ظهور کرد. حماسه ای که  به۵۷۸ روز اسارت پاره تن میهن  به دست دژخیمان بعث را پایان داد.

 لذا پاسداشت فتح خرمشهر در گرو حضور مردمی در همه صحنه‌ها است. همان طور که رهبر معظم انقلاب حضرت ایت الله خامنه ای دامت برکاته فرمودندسوم خرداد ماه، یک روز فراموش نشدنی است؛ از روزهایی است که در تاریخ کشور ما و در تاریخ انقلاب اسلامی عزیز ایران این روز می درخشد. 

این روز نماد است؛ نماد پیروزی حق بر باطل و نماد قدرت الهی و دست قدرتی که امام بزرگوار فرمودند:خرمشهر را خدا آزاد کرد. 

بازخوانی و ترسیم روزآمد این رخداد سرنوشت‌ساز و سترگ (فتح خرمشهر) برای نسل‌های امروز و فردای انقلاب  اسلامی، این آینده سازان واقعی این سرزمین،  تا ابد یاد آور حماسه آفرینی‌ها و رشادت‌های فرزندان قرآن و ولایت در آن قطعه درخشان تاریخی برای همیشه جاودانه خواهد بود و الهام بخش آیندگان در صحنه‌های رویارویی با بیگانگان و دشمنان انقلاب، نظام و میهن اسلامی  است.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com