خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


جشن فاطمی و تجلیل از مادران قرآنی

     حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن فاطمی و تجلیل از مادران قرآنی خبرداد و بیان داشت: این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ، مؤسسه قرآنی طه و مدرسه قرآنی طه مورخ 28/11/98 ساعت 10 صبح در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

  در این جشن خانم زهرا نجاتی مدیرمؤسسه قرآنی طه و مربی سبک زندگی اسلامی درخصوص نقش مادر در تربیت فرزندان و داشتن یک خانواده سالم سخنان مبسوطی ایراد و بیان داشتند تربیت دینی کودکان اهمیت خاصی در نظام آموزشی و تربیت اسلامی دارد و اگرچه پدر و مادر هرکدام به نوبه خود تأثیرخاصی در تربیت صحیح فرزند دارند،اما در این میان نقش مادر پررنگ تراست چرا که بیش از پدر مرتبط با فرزند می باشد.

    وی افزود:آنچه بیش از پیش مدنظرقرار می گیرد اخلاق و رفتار مادر است چرا که کودک در رفتار او  را شاهد و نمونه قرار داده و مفاهیم مذهبی و اخلاقی را از او می گیرد.

  خانم نجاتی تصریح کرد: در تربیت دینی و اسلامی پرهیزکاری رأس هر امر و افضل اعمال و مورد محبت خداست و مهم این است که مادر در مسیر تقوای الهی باشد و تربیتش را براساس پرهیز از گناه و عبادت خداوند قراردهد.بنابراین اخلاق و تقوای مادر در تربیت دینی فرزند بسیار تأثیرگذار است.

  اجرای تئاتر طنز- اجرای سرود همگانی،مسابقه ویژه مادران - تجلیل  ازمادران قرآنی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com