برگزاری دوره تکمیلی تربیت مربی مهدویت

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از  برگزاری دوره تکمیلی تربیت مربی مهدویت خبر داد و بیان داشت: این دوره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) و بنیاد مهدویت قم در مورخ 13/10/98 با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن قائمی در محل سالن شهید آوینی برگزارشد.

  حجت الاسلام والمسلمین حسن قائمی از اساتید بنیاد مهدویت قم ابراز داشت: اعتقاد به مهدویت محکم ترین پشتوانه برای ولایت فقیه است و ما جلوه این باور را در انقلاب خود مشاهده کردیم امام خمینی(ره) میان مردم نفوذ داشتند و مردم اطاعت از ایشان را اطاعت از امام زمان(عج) می دانستند و همین اعتقاد ضامن پیروزی در جنگ بود و اکنون نیز همین اعتقاد ضامن بقای جمهوری اسلامی است.

   وی افزود: ولایت فقیه زمینه سازظهور منجی است و اگرولایت فقیه در جامعه عینیت پیدا کند و موفق شود قطعا" زمینه ظهورنیز در جامعه فراهم خواهدشد.قائمی اظهار داشت:کسی که به مهدویت به معنای واقعی کلمه معتقداست خواه ناخواه به ولایت فقیه نیزمعتقداست زیر این دو ازهم جدانیستند و زمانی ظهورمنجی محقق  می شودکه زمینه فراهم شود و کسی که این زمینه را فراهم می کند ولی فقیه باهمراهی مردم است.

  وی گفت: آن چیزی که درقضیه مهدویت مهم است  کیفیت و ماهیت  انتظار است و انتظار فرج برترین عبادت است و به معنی واقعی کلمه منتظرباشیم و کسی منتظراست که زمینه برای ظهور فراهم کرده و با انحرافات مبارزه کند.استاد بنیاد مهدویت تصریح کرد: مهدویت رمز حیات و هویت تشیع است و همه ما وظیفه داریم بخشی از سرمایه خود را به نشر این موضوع اختصاص دهیم امروز جهان تشنه تشیع و مهدویت است چرا که مهدویت تنها مکتبی است  برای آینده  جهان برنامه دارد.

   وی در ادامه عنوان داشت: با توجه به معضلات و مشکلات امروز منطقه و جهان اسلام و برنامه ریزی های دشمنان و مستکبرین عالم ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت بهترین راه جلوگیری از هجمه های فرهنگی می باشد.

   وی افزود: پایبندی به فرهنگ مهدویت و ا نتظار شاخص ترین مؤلفه مقابله با هجمه های دشمنان است و سد محکمی در مقابل توطئه های دشمنان و هجمه های فرهنگی می باشد.ضمنا" لازم به توضیح است که دوره تکمیلی مربی مهدویت در 16 ساعت آموزشی برگزار و به کسانی که بتوانند در آزمون نمره لازم را کسب نمایند گواهینامه از مرکز تخصصی بنیاد مهدویت صادر خواهد شد.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com