خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


کارگاه تخصصی برسکوی آرامش

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه تخصصی برسکوی آرامش خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با هدف کنترل خشونت در جامعه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،مؤسسه قرآنی حضرت صاحب الزمان(عج) با حضور دکتر حسین همتی در مورخ 29/9/98 درمحل سالن شهیدآوینی برگزار شد.

   در این کارگاه حسین همتی از کارشناسان روانشناسی عنوان داشت:آنچه خوب یا بد بودن خشم را تعیین می کند واکنش رفتاری ناشی از آن است که می تواند سازنده یا مخرب باشد وی افزود: منبع خشم معمولا" عشق است و هدف آن سازندگی و اصلاح است اما واکنش ناشی از خشم در اثریادگیری های  ناسالم می تواند به جای سازندگی واصلاح رابطه را تخریب کند و لذا آنچه باید اصلاح شود نه هیجان خشم بلکه نحوه تجلی رفتاری آن است.

   همتی در باره عصبانیت و خشم اظهارداشت: وقتی فرزند چند بار محدود  فریاد کشیدن پدر بر سر مادر را می بیند زشتی فریاد کشیدن برسرمادر در نزد او از بین می رود همین چند بار فریاد کشیدن کافی است که او حرکت کافی برای فریاد کشیدن برسرمادر را پیدا کند بی آن که احساس کند کار زشتی مرتکب شده است.

    وی تصریح کرد می بایست مراقب صحبت های منفی و حرکت های منفی خود باشیم چرا که همین تفکرات و حرکات منفی است که طغیان های خشم را ایجاد می کند اغلب اوقات وقتی چیزی اتفاق می افتد که شما را ناراحت کند ممکن است بعد از مدتی که به آن فکر می کنید دیگر مسئله بدی برایتان نباشد.

     دکتر همتی در ادامه به چند راهکار برای کنترل خشم و عصبانیت اشاره نمودند.تمرین تنفس عمیق هربار که احساس عصبانیت می کنید برای آرام کردن بدن و ذهن خود به تمرین تکنیک های تنفس ساده عادت کنید.

   یک کلمه یا عبارت آرام بخش را تکرار کنید که می تواند این موارد باشد،آرام باش، بی خیال یا من می توانم کنترل خشم خود را در دست بگیرم.

   برروی عصبانیت خود   فشاردهید و پس آن ها را رها کنید از 1 تا 100 یا 100 تا 1 بشمارید شمارش معکوس می تواند ذهن شما را از علت عصبانیت دور کند و باعث شود که شما در مورد چیز دیگر فکر کنید هر وقت عصبانی می شوید به گذشته نگاه کنید توجه خود را در حال حاضر می توانید انجام دهید تمرکز کنید تا بتوانید مسأله را حل کنید. همچنین در موقع عصبانیت چشمان خود را ببندید و خود را به یک مکان آرام منتقل کنید.

    دکتر همتی برای ایجاد روابط صمیمانه زن و شوهر و جلوگیری از عصبانیت همدیگر نکاتی مهم در مورد برخورد با مردان بیان نمود و تأکید داشت که اگر خانم ها مدیریت خوبی در منزل داشته باشند جلوی بسیاری از موارد پرخاشگری و عصبانیت ها گرفته خواهد شد.

   وی گفت: با همسرتان رفیق شوید گاهی خانم ها وقتی با هم جنس خود دوست یا آشنا هستند احساس راحتی بیشتری دارند اما با همسرخود کمتر رفاقت دارند و بیشتر دغدغه های زندگی را پیش می کشند./

اوقات شرعی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com