خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نشست اصحاب فرهنگ و هنر با قائم مقام صندوق اعتباری هنر

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه ازبرگزاری نشست اصحاب فرهنگ و هنر با قائم مقام صندوق اعتباری هنر خبرداد و بیان داشت: این نشست مورخ 17/9/98 رأس ساعت 11 در محل سالن ساوجی برگزارشد.

   دراین نشست رئیس اداره ارشاد ساوه ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین  صندوق اعتباری هنر درخصوص مشکلات بیمه ای اصحاب فرهنگ و هنر و همچنین مشکلات اعضاء در دریافت تسهیلات سخنان مبسوطی را ایراد نمودند.

معاون صندوق اعتباری هنر گفت: بیش از 26 هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران در سال 98 از خدمات بیمه تکمیلی برخوردار شدند.

     منصور وحیدی‌فر، معاون صندوق اعتباری هنر روز یکشنبه در نشست با  هنرمندان ساوه با اشاره به خدمات صندوق به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران گفت : بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، تسهیلات قرض‌الحسنه و پرداخت کمک مستمری از جمله خدماتی است که به اعضای صندوق ارائه می‌شود.

وی افزود: بیش از این 52 هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند و در سال 98 بیش از45 میلیارد تومان از سوی صندوق به سازمان تأمین اجتماعی برای حق بیمه هنرمندان پرداخت می‌شود.

وحیدی فر با اشاره به خدمات بیمه درمان تکمیلی گفت: صندوق اعتباری هنر خدمات بیمه درمان تکمیلی را در قالب سه طرح (امید، آرامش ورفاه) ارائه می کند و بیش از 60 درصد سهم حق بیمه متقاضیان بیمه تکمیلی به صورت یارانه مستقیم توسط صندوق اعتباری هنر پرداخت می شود.

معاون صندوق اعتباری هنر در ادامه اظهار داشت: دریافت خدمات منوط به عضویت در صندوق اعتباری هنر است چنانچه فردی مراحل ثبت عضویت خود را تکمیل کند می‌تواند از خدمات این صندوق بهره‌مند شود. درحال حاضر هیچگونه محدودیتی برای ارائه خدمات به هنرمندان عضو صندوق وجود ندارد.

زهرا حق شعار، مشاور صندوق اعتباری هنر در این نشست گفت: دو‌سال اخیر با سفر به 18 استان و ۱۲۰ شهر و روستا با هنرمندان این مناطق دیدار کردیم. بسیاری از مطالبات این هنرمندان در دیدار چهره به چهره و شنیدن مشکلات آنان حل و فصل می شود. 

مرکزی هجدهمین مقصد تیم اعزامی صندوق اعتباری هنر است که در سه روز اخیر با سفر به شهرستان‌های این استان از نزدیک در جریان مشکلات و مطالبات اهالی فرهنگ و هنر این منطقه از کشورقرار گرفتند.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com