خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


عصر شعرکرامت

  حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در برنامه عصر شعرکرامت ضمن تبریک دهه کرامت ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) عنوان داشت: سخن گفتن درباره اولیاء الهی دریایی است که در حجم اندک شعری جا نمی گیرد اما شاعران تلاش کرده اند تا از این دریا به حد خود برگیرند تا به وصف جمالی از صفات امام خوبی ها بپردازند.

  حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری عصر شعرکرامت خبرداد و بیان داشت: این مراسم به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن ادبی سلمان ساوجی به مناسبت دهه کرامت مورخ 18/4/98 ساعت 18 درمحل سالن شهید آوینی برگزار شد.

    رئیس اداره ارشاد ساوه در این برنامه ضمن تبریک دهه کرامت ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) عنوان داشت: سخن گفتن درباره اولیاء الهی دریایی است که در حجم اندک شعری جا نمی گیرد اما شاعران تلاش کرده اند تا از این دریا به حد خود برگیرند تا به وصف جمالی از صفات امام خوبی ها بپردازند.

  وی افزود: ادبیات فارسی از سر آغاز مزیّن به نام ائمه اطهار بوده است و به ویژه در سه دهه انقلاب به دلیل ایجاد فضای گسترده و دینی،شاعران بسیاری در حوزه ادبیات آئینی کارکرده اند.

  وی گفت: شعرآیینی نقش سازنده در باروری فرهنگ ما داشته است و درشرایط کنونی سرودن اشعار آئینی می تواند برای رفع نیازهای حسی و عاطفی جامعه بسیار سودمند باشد.قرائت شعر توسط 8 نفر از شاعران در مدح امام رضا(ع) و اجرای موسیقی و تقدیر از شاعران از دیگر برنامه های این نشست بود.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com