پیوند ها


جشنواره قصه گویی

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در  برگزاری جشنواره قصه گوییادبیات کودک و نوجوان  افزود بخش مهمی از سرمایه فرهنگی جامعه است و پاسداشت اهالی این بخش ضروری است ورحماندوست سرمایه مهم ادبیات کودکان کشور است که با عنوان عمو مصطفی نزد کودکان داخل و خارج از ایران شناخته می شودو برخی آثار اوچون «صد دانه یاقوت» و «خوشا به حالت ای روستایی» نزد مخاطبان بزرگسال نیز نام آشنا است.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشنواره قصه گویی خبرداد و بیان داشت: این جشنواره با همکاری شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مصطفی رحماندوست شاعر معاصر کودک و نوجوان درروز شنبه مورخ 1/4/98 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

حسین محمودی فر،عصر شنبه در حاشیه آیین جشن تولد ۷۰ سالگی «مصطفی رحمان دوست» خالق قصه های کودکان افزود: تجلیل از این شاعر و نویسنده در جریان جشنواره قصه گویان شهر انار که با مشارکت شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد و هنرمندان شهر انجام شد.

یادآور شد: ادبیات کودک و نوجوان بخش مهمی از سرمایه فرهنگی جامعه است و پاسداشت اهالی این بخش ضروری است ورحماندوست سرمایه مهم ادبیات کودکان کشور است که با عنوان عمو مصطفی نزد کودکان داخل و خارج از ایران شناخته می شودو برخی آثار اوچون «صد دانه یاقوت» و «خوشا به حالت ای روستایی» نزد مخاطبان بزرگسال نیز نام آشنا است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه گفت: ویژگی اصلی و منحصر به فرد شعر و نثر رحماندوست، عینیت بخشیدن به اشعار و ارایه تصویر واقعی و ساده از محتوای مورد نظرش برای گروه های هدف به خصوص خردسالان است.

محمودی فر اظهار داشت: رحماندوست از برجسته ترین شاعران معاصر در عرصه شعر کودک است که حدود چهار دهه از عمر خود را صرف نوشتن قصه و سرودن شعر برای کودکان ایران زمین صرف کرد..

مهندس حسینی: قصه و قصه گویی نقش مهمی در انتقال و نهادینه کردن مفاهیم تربیتی به کودکان دارد

مهندس سید مهدی حسینی شهردار ساوه در جشنواره قصه گویی گفت: بچهها می توانند با خواندن و شنیدن قصهها به سرمایههای تمدن و میراث فرهنگی خود دست یافته و با آداب و سنن جامعه خویش  آشنا شوند و خود را برای زندگی آینده آماده تر سازند.

مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده برجسته کودک و نوجوان در حاشیه جشنواره قصه گویی در ساوه گفت: با توجه به اینکه ساوه خاستگاه بهترین نوع انار کشور است، هنرمندان این شهرستان باید برای جمع آوری قصه های انار آن که برخی از آنها در سینه پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها پنهان است، تلاش کنند.

وی ضمن تشریح فواید قصه گویی در جهت رشد و تکامل کودکان، افزود: با توجه به پایین بودن سطح مطالعه در کشور باید برای افزایش انگیزه و علاقمندی کودکان به مطالعه تلاش کنیم.

رحماندوست ادامه داد: در کشورهای دنیا راهکارهای مختلفی را برای افزایش میزان مطالعه تجربه کرده اند که یکی از مهمترین این راهکارها خواندن کتاب قصه و شعر از بدو تولد است.

وی با بیان اینکه تاکنون 12 نوع قصه گویی را در کشور مطرح کرده ایم، تصریح کرد: قصه گویی یک هنر، دانش و مهارت با دامنه گسترده است که باید آن را آموخت و امروز در ساوه شاهد هستیم که گام نخست در جهت آموختن این هنر به خوبی برداشته شده است.

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.