مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

 حجت الاسلام «عباس دانشیمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرتامام(ره)گفت:آرمان و سبک رهبری امام خمینی(ره) برای همه نهضت آزادی خواه و اسلامی جهان یک الگوی منحصر به فرد است،

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)خبرداد و بیان داشت: این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون فرهنگی و هنری پیروان ولایت مورخ 11/3/98 با حضور حجت الاسلام و المسلمین دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی در محل مسجد امام جعفر صادق(ع) شهرک فجر برگزار شد.

    مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت:آرمان و سبک رهبری امام خمینی(ره) برای همه نهضت آزادی خواه و اسلامی جهان یک الگوی منحصر به فرد است،حجت الاسلام «عباس دانشی» شامگاه بیست و هفتمین شب از ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران مسجد امام صادق شهرک فجر ساوه، افزود: امام راحل توانست این الگوی موفق را در عرصه اقدام عمل و تئوری پیاده کند.

وی اظهار داشت: با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هیچ اقدامی از قبیل نقشه، کودتا، اقدام نظامی و محاصره های اقتصادی تاکنون نتوانسته این نهضت عظیم و الهی را از اهدافش بازدارد.

وی گفت: امام راحل با تیزبینی و هوشیاری ساختار انقلاب را بر محور ولایت فقیه که از دستاوردهای بزرگ مکتب تشیع است، بنیانگذاری کرد و تاکنون نیز این شجره طیبه با اقتدار به حیات خود ادامه داده است.

حجت الاسلام دانشی افزود: تنها انقلابی که در تاریخ معاصر هم در مرحله مبارزات و جهاد انقلابی توانست موفق عمل کند و هم دشمن خود یعنی رژیم ستمشاهی را شکست دهد، نهضت انقلابی ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: ملت های مسلمان مانند فلسطین، افغانستان و آزادیخواهان در یک قرن اخیر برای تحقق آرمان های خود مبارزات فراوانی با نثار جان و مال داشته اند اما هیچ‌یک از آنها یا پیروز نشدند و یا در صورت پیروزی موفق به نظام سازی نشدند اما انقلاب اسلامی ایران هم پیروز شد و هم ساختار نظام را تثبیت کرد.

وی افزود: ملت افغانستان با اینکه توانست در مبارزات انقلابی علیه دشمنان خود موفق عمل کند اما در مرحله تثبیت پیروزی و نظام سازی به دلیل درگیری‌های قومی، مذهبی و طایفه ای ناکام ماند و سال هاست که مجبور به تحمل کشتار و خونریزی و فقر هستند اما درایت امام راحل باعث شد که انقلاب اسلامی ایران به سرعت به یک نظام مقتدر تبدیل شود.

وی تأکید کرد: تحلیلگران باید الگوی موفق انقلاب اسلامی و رهبری مدبرانه امام راحل را مورد توجه قرار دهند و این الگوی رهایی بخش و موفق را برای نسل های کنونی و آینده و ملت های آزادی‌خواه جهان تبیین کنند.

دانشی با بیان اینکه اصل ولایت فقیه از دستاوردهای بزرگ و بی نظیر دکترین انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) بود، اظهار داشت: با تئوریزه شدن این اصل و گذشت ۳۰ سال از ارتحال امام، ملت ایران همچنان پشت سر ولی فقیه حضرت آیت الله خامنه ای که بیشترین شباهت را در رهبری به امام راحل دارد، ایستاده اند.

وی افزود: تا زمانی که تمسک به اصل ولایت فقیه و اقتدار مقام معظم رهبری وجود دارد، این انقلاب همچنان مقتدرانه و با عزتمندی به راه خود ادامه می دهد.

مرثیه سرایی و عزاداری از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود./

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com