نشست ادبی به مناسبت فتح خرمشهر و روز مقاومت ایثار و پیروزی ونمایشگاه عکس

حسین محمودی فر ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست ادبی به مناسبت فتح خرمشهر و روز مقاومت ایثار و پیروزی خبرداد و بیان داشت: این نشست با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و کانون بسیج هنرمندان مورخ 31/2/98 در محل فرهنگسرای ارشاد برگزار شد.

.این نشست که با حضور تعدادی از شاعران کانون بسیج هنرمندان استان مرکزی برگزار گردید،رئیس اداره ارشاد اسلامی ضمن تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر ابراز داشت: فتح خرمشهر آن چنان سترگ بود که دستگاه های تبلیغاتی و مطبوعات غرب را مجبور ساخت تا به این پیروزی بزرگ اعتراف نموده و آن را ضربه مهلک و استراتژیک بر پیکر ارتش عراق تلقی نماید.

     وی افزود: فتح خرمشهر یک مسأله عادی نبود بلکه معجزه الهی و امداد غیبی بود که به دست توانای رزمندگان اسلام رقم خورد دشمنان نظام و انقلاب با تکیه برمحاسبات غلط مادی و غفلت از قدرت الهی خرمشهر را تسخیرناپذیر و ناممکن می دانستند بدین جهت وقتی خبرفتح خرمشهر در رسانه ها و مطبوعات پخش شد دشمنان اسلام را بُهت زده و حیرت زده ساخت.

  اجرای شعرخوانی توسط شاعران از دیگر برنامه های این نشست بود.حسین محمودی فر در ادامه از برگزاری نمایشگاه عکس دفاع مقدس در محل فرهنگسرای ارشاد نیز خبرداد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com