پیوند ها


برگزاری جشنواره منطقه ای شعروموسیقی نواحی

 حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در برگزاری جشنواره منطقه ای شعروموسیقی نواحی تصریح کرد:موسیقی ایران تا به امروز سینه به سینه در میان مردم ایران جریان داشته و بسیاری از کشورها از موسیقی ایران تأثیر گرفته و برآن تأثیر گذاشته است و موسیقی ایرانی به عنوان اصل و اساس و خمیرمایه موسیقی ملی کشور است.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشنواره منطقه ای شعروموسیقی نواحی خبرداد و بیان داشت: این جشنواره باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن موسیقی محلی با حضور جناب آقای شالیان معاون سیاسی فرمانداری،اعضاء محترم شورای اسلامی،تعدادی از مسئولین،اقشار مختلف مردم در مورخ 10/2/98 رأس ساعت 15 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

    رئیس اداره ارشاد ساوه عنوان داشت: در این جشنواره با هدف ترویج و احیاءموسیقی اصیل و ریشه دارمحلی و همچنین حفظ فرهنگ و آداب و رسوم سنتی برگزار شد. وی افزود: هنرمندانی از استان های مرکزی-قم-همدان-قزوین-تهران و البرز در جشنواره شرکت داشتند.

   حسین محمودی فرگفت: موسیقی پنجره ای است که ماهیت طبیعت را آشکار می کند و امروز موسیقی بخش مهمی از زندگی روزمره مردم جهان شده است و نقش مهمی درعرصه اجتماع دارد به گونه ای که علم و هنر موسیقی به صنعتی بزرگ و گسترده تبدیل شده است.

   حسین محمودی فر تصریح کرد:موسیقی ایران تا به امروز سینه به سینه در میان مردم ایران جریان داشته و بسیاری از کشورها از موسیقی ایران تأثیر گرفته و برآن تأثیر گذاشته است و موسیقی ایرانی به عنوان اصل و اساس و خمیرمایه موسیقی ملی کشور است.رئیس اداره ارشاد ساوه خاطر نشان کرد با تلاش خالصانه باید گامهای مؤثری در گسترش موسیقی محلی و انتقال این هنر به نسل جدید برداریم.

  حسین محمودی فر در ادامه نفرات برگزیده ششمین جشنواره منطقه ای شعر و موسیقی نواحی را به شرح ذیل اعلام نمود:

 

موسیقی آشیقی:

علی جمالی از استان البرز

جمشید بهرامی از استان البرز

حمید مرادی از تهران

 

موسیقی گروهی:

گروه لیلان: به سرپرستی امیرحسین راعی از ساوه

گروه میلاد قربانی از ساوه

تکخوان: رضا فطری از همدان

تک نوازی: عباس زند از قم

ضمنا" شش شاعر در این جشنواره به قرائت آثار خود پرداختند.

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.