خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


همایش گرامیداشت هفته هنرانقلاب اسلامی

سردار داود غیاثی راد مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور در همایش گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ریشه در اقیانوس حق و باطل دارد و اگر آثار برخی هنرمندان حضوری تاثیر گذار دارد به این دلیل است که ریشه در معنویت دین و ارزش های اسلامی دارند. این هنرمندان هنر انقلاب اسلامی را پدید آوردند.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از همایش گرامیداشت هفته هنرانقلاب اسلامی خبرداد و بیان داشت: این همایش با حضور سردار داود غیاثی راد مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور و فرماندهی سپاه ناحیه ساوه و تعداد دیگر از مسئولین در مورخ 24/1/98 در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

سردار داود غیاثی راد مسئول فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور در همایش گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ریشه در اقیانوس حق و باطل دارد و اگر آثار برخی هنرمندان حضوری تاثیر گذار دارد به این دلیل است که ریشه در معنویت دین و ارزش های اسلامی دارند. این هنرمندان هنر انقلاب اسلامی را پدید آوردند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس در ادامه اظهار کرد: هنر انقلاب اسلامی آنقدر توان دارد که می تواند بر پایه امید و آینده نگری با تفکر مهدویت سنگرهای هنر جهان را فتح کند.

وی تصریح کرد: هنر انقلاب اسلامی بر مبنای اسلام، تشیع، امام حسین علیه‌السلام و فرهنگ ایثار و شهادت بنا نهاده شده است تا با جبهه باطل با زبان هنر به خوبی مبارزه کند.

وی افزود: بسیاری از مستندهای اروپایی و آمریکایی برخاسته از هنر انقلاب اسلامی و ترجمه گفتمان هنرمندان انقلاب بویژه شهید آوینی است و این افتخاری برای هنر انقلاب اسلامی ایران است.

سردار غیاثی راد با تأکید بر اینکه شهادت هنر مردان خداست، افزود: امروز تفکر مارکسیسم، ماتریالیسم، لیبرالیسم و ... به خاموشی سپرده شده و به زباله دان ریخته شده است و با هنر انقلاب اسلامی ریشه این تفکرات از بین رفت.

وی ولایت فقیه را هنر انقلاب اسلامی دانست و  بیان کرد: سیدالشهداء(ع)   نه به عنوان یک فرد بلکه به عنوان یک الگوی حماسه آفرین، بعنوان احیاگر انقلابی اسلام مطرح و هنرش احیای اسلام است.

مسئول فرهنگی رزمندگان شمال و شمال غرب کشور در ادامه گفت: ماندگاری هنرهای تجسمی، سینما، ادبیات، دست نوشته‌ها، خط و ... به برکت انقلاب اسلامی است.

وی به معنویت هنر انقلاب اسلامی به عنوان وجه تمایز سایر تفکرات غربی اشاره کرد و افزود: آغازگر هنر انقلاب اسلامی امام حسین علیه‌السلام و پایان بخش آن عدالت گستر جهانی حضرت مهدی (عج) است.

وی افزود: در امنیت جهانی که با ظهور حضرت امام زمان(عج) حاصل می شود هنر انقلاب اسلامی قدرت اداره جهان را داشته و معنویت را در دنیای سکولار فراگیر خواهد کرد.

سردار غیاثی راد به تغییر دیدگاه به سمت انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: معنویت عامل اصلی ماندگاری هنر انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس فارغ از فرهنگ ایثار و شهادت و دور از فرهنگ انقلاب و فداکاری بی معناست و این ارزش های اسلامی است که فرهنگ دفاع مقدس را ماندگار کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز در سخنانی، تبیین ادبیات فاخر انقلاب اسلامی و گرامیداشت هنرمندان انقلاب را از اهداف مهم برگزاری این همایش دانست.

سرهنگ پاسدار  حجت الله دستجانی افزود:  انقلاب اسلامی به بی ارزشی های گذشته خاتمه داد و نظام مقدس اسلامی همچون اثری هنری بود که توسط معمار کبیر انقلاب با پشتوانه مردمی تشکیل شد و ارزش های اسلامی را احیا کرد.

وی از شهدا به عنوان ارزش آفرینان انقلاب اسلامی  یاد کرد و افزود: هنر انقلاب احیای ارزش های اسلامی است و‌رسالت هنرمندان انقلاب صیانت از دستاوردهای نظام و تبیین آن برای نسل جوان است.

درحاشیه این مراسم حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ضمن گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی ابراز داشت هنر از بارزترین جلوه های اسرارآمیز فرهنگ و تمدن انسانی است که همواره بر حیات انسانی سایه افکنده است.وی افزود: انقلاب اسلامی کمک کرد تا هنر در ایران انتشار یابد به طوری که مردم بتوانند آن را درک کنند و خواسته های خود را به آن زبان بیان کنند.پیروزی انقلاب اسلامی شرایطی به وجود آورد که بسیاری از هنرمندان آثار بدیعی با موضوع انقلاب اسلامی به وجودآوردند و کیان انقلاب اسلامی را پی نهادند.

  حسین محمودی فر تصریح کرد:انقلاب اسلامی توانست هنر را در خدمت حقایق و درخدمت انسان بیاورد و آن را از انحصار هنرخارج کند وی گفت:درهرزمان اقدامات فرهنگی اسلامی در قالب هنربیان شده ماندگاری بیشتری داشته است.

    از دیگربرنامه های این همایش مرشد خوانی،شعرخوانی و همچنین از تعدادی از اصحاب فرهنگ و هنر به شرح ذیل تجلیل شد:

1-حجت الاسلام و المسلمین نعمت ا... خدام

 2-خانواده مرحوم حسین حداد

 3-احمدفدایی 

4-رضا تقی نژاد

5- علی جنتی راد

 6-محمدعلی رحیمی 

7-علی فرقانی

 8-پیمان یاری

اوقات شرعی

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com