خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


دیدار هنرمندان با امام جمعه ساوه به مناسبت هفته هنر

  حجت الاسلام دکتر حسینی امام جمعه ساوه در دیدار هنرمندان به مناسبت هفته هنر گفت: شادی و نشاط حق مردم است و هنرمندان با اجرای طرح های شاداب و مورد استقبال عمومی می توانند به ایجاد چنین فضایی کمک کنند

   حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از دیدار هنرمندان با امام جمعه ساوه خبرداد و بیان داشت: این دیدار در مورخ 21/1/98 با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی،سرهنگ دستجانی فرمانده سپاه،سرهنگ شریف جانشین سپاه و حجت الاسلام محمدی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه ساوه در محل دفتر امام جمعه برگزارشد. 

      حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» شامگاه چهارشنبه در دیدار با هنرمندان ساوجی که به دعوت بسیج هنرمندان در دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: رشد و عقلانیت سیاسی در کشور در موضوع اخیر توطئه امریکایی ها علیه سپاه پاسداران به اوج خود رسید و در مساله ای مانند طرح پسماند هم چنین رویه ای را در جامعه ساوه شاهد بودیم که نقش هنرمندان بسیار موثر بود.

وی ادامه داد: هنرمندان ساوجی انسان های ارزشمند و مفید برای جامعه هستند و بهتر است برای رفع مشکلات این حوزه، خواسته های خود را در قالب طرح ارائه نمایند.

امام جمعه ساوه گفت: شادی و نشاط حق مردم است و هنرمندان با اجرای طرح های شاداب و مورد استقبال عمومی می توانند به ایجاد چنین فضایی کمک کنند.

وی اظهار داشت: طرفدار شادی مردم در چارچوب شرع و قانون هستیم و در ساوه هم به همین دلیل با اجرای کنسرت های موسیقی موافقت شده است.

حجت الاسلام حسینی افزود: مشکلاتی که برای اجرای گروه های تئاتری در مدارس ساوه ایجاد شده که رفع آنها از خواسته های هنرمندان است.

وی گفت: امکانات شهرداری متعلق به مردم ساوه است و باید از سوی هنرمندان بومی طرح هایی برای بهره مندی از آنها ارائه شود.

امام جمعه ساوه افزود: هنرمندان در حل بسیاری از مسائل اجتماعی و ترویج فرهنگ اسلامی و آموزه های دینی از جمله کتابخوانی، حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر بسیار اثرگذار هستند.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز در این دیدار، گفت: این جلسه به دعوت بسیج هنرمندان برگزار شده تا زمینه ای برای شنیدن خواست و نظر جامعه هنری شهرستان ایجاد شود.

سرهنگ «حجت الله دستجانی» افزود: اگر هنر انقلابی در فضای جامعه ترویج شود، نتایجی مانند همگرایی و تذهیب نفس را به همراه دارد.

وی گفت: گاهی یک اثر هنری مانند یک تابلوی نقاشی، عکس یا تئاتر از ساعت ها سخنرانی تاثیرگذاری بیشتری دارد و به همین دلیل است که دشمنان نظام با همین ابزارها در هالیوود علیه اسلام فعالیت می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه افزود: هنر باید در خدمت امر به معروف، زیبایی و ارزش ها باشد و نارسایی های اجتماعی را بازتاب دهد.

   در این دیدار حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ساوه ضمن تبریک هفته هنر و گرامیداشت سالروز شهادت شهید آوینی ابراز داشت: هنر،یگانه ابزاری است که نه تنها در ذهن و فکر بلکه در عمق دل و جان آدمی تأثیرمی گذارد و او را با خود به جهتی که پیام آور آن است همراه می سازد.

   وی افزود: هنر بهترین وسیله ثبت تاریخ و برترین ابزار تبلیغ و ارائه آرمان های بشری و الهی است و بی تردید وقوع انقلاب اسلامی نقطه عطفی در رشد و گسترش هنر در ایران می باشد.

    در این دیدار تعدادی از هنرمندان درخصوص استفاده از ظرفیت هنرمندان در رفع آسیب های اجتماعی،نشاط عمومی،ترویج کتابخوانی،همچنین راه اندازی سرای محله و تخصیص بیلبوردهای تبلیغاتی و میدان دادن به هنرمندان بومی از جمله مسائلی بود که مطرح کردند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com