پیوند ها


برگزاری نمایشگاه کتاب آبان ماه 97

         حسین محمودی فر دربرگزاری نمایشگاه کتاب  تصریح کرد: برای به وجود آمدن فرهنگ مطالعه در جامعه مستلزم تدوین و اجرای برنامه هایی که عادت به مطالعه را رونق بخشد پس برای رسیدن به شرایط مطلوب می بایست عادت کتابخوانی را از دوران کودکی در افراد ایجاد کنیم.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نمایشگاه کتاب خبرداد و بیان داشت: این نمایشگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انتشارات نیلوفر نقره ای از تاریخ 24/8/97 به مدت 20 روز در محل فرهنگسرای ارشاد برگزار شده است.

    رئیس اداره ارشاد ساوه در افتتاحیه این نمایشگاه ابراز داشت:کتاب مهمترین برتری رشد فرهنگی هرکشوری می باشد و شاخص ترین وسیله برای انتقال افکار میان جوامع بشری در جهان محسوب می شود و میزان مطالعه کننده هرجامعه میزان رشد عقلانی هرجامعه ای را نشان می دهد.

    وی افزود: میزان کتاب خوان ها ،تعداد کتابخانه های عمومی،میزان کتاب های به چاپ رسیده،میزان کتاب خریداری شده توسط مردم و مقدار وقتی که صرف مطالعه می کنند می توان پی برد که فرهنگ مطالعه در آن کشوردر چه جایگاهی قراردارد و از این طریق مسیر و جهت رشد و توسعه یا افول ملت ها را مشاهده کرد. 

   حسین محمودی فر تصریح کرد: برای به وجود آمدن فرهنگ مطالعه در جامعه مستلزم تدوین و اجرای برنامه هایی که عادت به مطالعه را رونق بخشد پس برای رسیدن به شرایط مطلوب می بایست عادت کتابخوانی را از دوران کودکی در افراد ایجاد کنیم.عادت به مطالعه یک امر اکتسابی است یعنی همانطور که کودک خواندن و نوشتن و حساب کردن را یاد می گیرد مطالعه را نیز یاد می گیرد و البته می بایست که کودک این امر را از ابتدا از کانون خانواده آموزش گیرد سپس در نهاد مدرسه به کتابخوانی عادت می کند پس خانواده اولین نهادی است که می تواند کودک را به کتابخوانی ترغیب نماید.

   ایشان همچنین افزود برای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه بین آحاد جامعه می بایست روش های نوینی که با خصوصیات نسل کنونی و مقتضیات زمانی مطابقت داشته باشد مورد شناسایی قرار دهیم به ویژه زبان هنر که از درجه تأثیرگذاری و ماندگاری بیشتری برخوردار است استفاده نماییم.

   حسین محمودی فر در پایان خاطر نشان کرد در این نمایشگاه متشکل از 3500 عنوان و 15000جلد کتاب می باشد و ساعت 8 صبح الی 20 با 20 الی 50% تخفیف آماده پذیرایی علاقه مندان می باشد.

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.