پیوند ها


کمیته فرهنگی شورای فرهنگ عمومی

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از تشکیل کمیته فرهنگی شورای فرهنگ عمومی خبرداد و بیان داشت : این جلسه در روزشنبه مورخ 12/8/97  ساعت 10 صبح با حضور اعضاء در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه  در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید اظهار داشت: سوء مصرف مواد مخدر تنها یک امر فردی نیست بلکه یک معضل اجتماعی است که هیچ حد و مرزی نداشته و تهدیدی برای تمام آحاد مردم می باشد.

حسین محمودی فر ، عدم توجه به نیازهای جوانان و نوجوانان اعم از مسائل مادی ، روحی روانی و معنوی در خانواده و اجتماع را خطر بزرگی برای ابتلاء به بیماری اعتیاد دانست و افزود: آگاهی بخشی و آموزش اقشار مختلف جامعه با استفاده از روشهای مختلف به ویژه مهارت های زندگی و تقویت باورهای دینی نقش بسزایی در پیشگیری از اعتیاد خواهند داشت.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی عضو شورای فرهنگ عمومی و مسئول کمیته فرهنگی شورا نیز در این جلسه خواستار تعامل و همکاری ادارات شد و اظهارکرد : با مشخص نمودن وظیفه هر اداره و یا مراکز فرهنگی می توان در صدد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد برآمده و استفاده از نیروهای دلسوز و پتانسیل های موجود در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کنند.

تقویت فعالیتهای جایگزین برای ارضای نیازهای روانی – تجدید نظر در قوانین مبارزه با مواد مخدر – آموزش پیشگیری از اعتیاد در سطح مدارس با حضور از اساتید مجرب  و استفاده از توان سازمان ها و مراکز غیر دولتی از جمله پیشنهاداتی بودند که برای اجتماعی نمودن مسئله پیشگیری از مواد مخدر در این جلسه عنوان گردید.   

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.