پیوند ها


برگزاری همایش مقایسه نظام فرهنگی و هنری قبل و بعداز انقلاب

    میرجانی  در همایش مقایسه نظام فرهنگی و هنری قبل و بعداز انقلاب تصریح کرد:سینما یکی از مهمترین ابزار فرهنگی وهنری است در قبل از انقلاب ماهیتی سرگرم کننده و عامه پسند داشت و هدفش تسخیر گیشه ها و سینما متکی به کمپانی های بزرگ و دنبال بازگشت سرمایه بود.ارزش های اخلاقی جایگاهی فرعی داشته و ابتذال و سطحی نگری قابل مشاهده بود.وی افزود:سینمای بعد از انقلاب حامل ارزش هایی همچون استقلال،آزادی اسلام ناب و ارزش های والای اخلاقی است.

  حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش مقایسه نظام فرهنگی و هنری قبل و بعداز انقلاب خبرداد و بیان داشت:این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و کانون بسیج هنرمندان با حضور مسئولین انجمن های فرهنگی وهنری و هنرمندان مورخ 5/7/97 رأس ساعت 16 در محل سالن شهیدآوینی برگزار گردید.

رئیس ارشاد درحاشیه این همایش ضمن تبریک هفته دفاع مقدس ابرازداشت:جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای مهمی در زمینه های مختلف فرهنگی داشته و توانسته محیطی سالم و بستری مناسب برای رشد و تربیت افراد جامعه مطابق با آموزه ها و ارزش های دینی فراهم نماید که محصول عینی آن وجود انسان های دین باور در تمام سطوح و طبقات جامعه می باشد.

وی افزود: قبل از انقلاب باوجود نیروهای مذهبی قوی جهت گیری اصلی نظام پهلوی و برنامه ریزی شوم بیگانگان در تصمیم گیری اسلام ستیزی و ایجاد جامعه با الگوی غربی بود.حسین محمودی فر تصریح کرد:نظام فرهنگی قبل از انقلاب متأثر از فرهنگ منحط غربی و کشور تاخت و تاز بیگانگان و رژیم در بسط و گسترش فرهنگ مبتذل تلاش می نمود و نه تنها به سنت ها و اعتقادات مذهبی جامعه توجهی نمی شد بلکه سعی در ازبین بردن ارزش ها و جایگزینی فرهنگ بیگانه بود.

    حسین محمودی فر در ادامه تعدادی از دستاوردهای فرهنگی و هنری بعداز انقلاب که رشد چشمگیری داشته ایم اشاره کردند تنوع و حجم انتشارات،افزایش میزان مطالعه،توسعه سینماهای کشور،تنوع و افزایش شبکه های تلویزیونی و رادیویی،احداث و توسعه فرهنگسراها،نگارخانه ها،مراکز فرهنگی و هنری،نمایشگاه های داخلی و بین المللی کتاب،افزایش تولید فیلم های سینمایی به ویژه دفاع مقدس و فیلم های ارزشی،افزایش هیأت های مذهبی و تکایا ...

حجت الاسلام و المسلمین رسول میرجانی در این همایش ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار و سرورشهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش و تبریک هفته دفاع مقدس عنوان داشت: انقلاب اسلامی با احیای فرهنگ و تفکر و هویت دینی به نسل  جوان توجه داشت و این باور را در میان ملتهای مسلمان به وجود آورد که با تکیه برفرهنگ اصیل اسلامی و هویت دینی می توان به مجد و عظمت واقعی دست یافت.

   میرجانی تصریح کرد:سینما یکی از مهمترین ابزار فرهنگی وهنری است در قبل از انقلاب ماهیتی سرگرم کننده و عامه پسند داشت و هدفش تسخیر گیشه ها و سینما متکی به کمپانی های بزرگ و دنبال بازگشت سرمایه بود.ارزش های اخلاقی جایگاهی فرعی داشته و ابتذال و سطحی نگری قابل مشاهده بود.وی افزود:سینمای بعد از انقلاب حامل ارزش هایی همچون استقلال،آزادی اسلام ناب و ارزش های والای اخلاقی است.میرجانی در ادامه افزود:برای تأثیرگذاری در جامعه می بایست به کارهای هنری محتوا  دهی شود و برای محتوا دهی باید ابتدا آسیب های جامعه مشخص شود.

   پس از شناسایی آسیب های جامعه در رفع مشکلات و معضلات قدم برداشت که هنرمندان با توجه به تأثیر زبان هنر دراین زمینه می توانند کمک نمایند.

  پخش کلیپ و مداحی از دیگربرنامه های این همایش بود.

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.