پیوند ها


برگزاری جشن میلاد ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) ویژه هنرمندان

   مهندس بهاروند معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه در جشن میلاد امام رضا (ع )ویژه هنرمندان ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) اجرای برنامه های نشاط آور را یکی از نیازهای اساسی جامعه دانست و افزود. 

   ایجاد شرایط نشاط آوردراجتماع برای مقابله و جبران فشارهای زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی افراد یک ضرورت مهم به شمارمی رود که در این زمینه هنرمندان می توانند در خصوص گسترش شادی و نشاط در جامعه تلاش و همکاری نمایند

     حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن میلاد ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) ویژه هنرمندان خبرداد و بیان داشت:

   این جشن به مناسبت میلاد حضرت امام رضا(ع) روز چهارشنبه مورخ 3/5/97 رأس ساعت 18با حضور جناب آقای مهندس بهاروند معاون محترم استاندار و فرماندار،مهندس حسینی شهردار،اعضای محترم شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین اصحاب فرهنگ وهنرو خانواده آن ها در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

   رئیس اداره ارشاد ساوه در این جشن با شکوه ضمن تبریک میلاد حضرت امام رضا(ع) و تقدیر و تشکر از مساعدت اصحاب فرهنگ وهنر در پیشبرد و تعالی فرهنگ و هنر شهرستان بیان داشت: امام معصوم(ع) شایسته ترین افراد برای هدایت انسان ها در همه ابعاد هستند.

   امام چنانکه نسبت به ظاهر اعمال مردم پیشوا و راهنماست،همچنین در باطن نیز پیشوایی و رهبری دارد وی گفت:حضور امام رضا برای ایرانیان فرصتی شد تا از هدایت الهی این امام معصوم برای رشد در همه ابعاد بهره مند گردند.

    حسین محمودی فر ابراز داشت،عزیمت امام رضا(ع) به ایران فصل جدیدی در تاریخ این سرزمین به شمار می آید که به دنبال خود فرهنگ و تمدن جدیدی به همراه داشت و وجود مرقد شریف و مطهر امام رضا(ع) در ایران فرهنگ نورانی را در این سرزمین به وجود آورده و همواره برای کشور خیر و برکت بوده است که آثار آن در زندگی مردم نمایان می باشد.

وی افزود: وجود امام رضا(ع) تحولات عمیق و بی بدیع را درفرهنگ دینی ایران به وجود آورده است که تعمیق علوم و معارف اسلامی رواج فرهنگ علوی وتثبیت هنراسلامی از جمله آثار و برکات آن است.

   حسین محمودی فر تصریح کرد: بسیاری از امام زادگان که به دعوت امام رضا(ع) به ایران آمده بودند در زمان حیات خود مبلغان تشیع علوی و دین اسلام شدند وابراز محبت به همه اهل بیت(ع) و فرزندان آنها فرهنگی شد برای مردم ایران در همه نقاط این سرزمین، که از مهم ترین آن ها می توان به وجود مرقد منورحضرت فاطمه معصومه(س) و شاه چراغ اشاره نمود.

   مهندس بهاروند معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه نیز در این مراسم ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) اجرای برنامه های نشاط آور را یکی از نیازهای اساسی جامعه دانست و افزود. 

   ایجاد شرایط نشاط آوردراجتماع برای مقابله و جبران فشارهای زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی افراد یک ضرورت مهم به شمارمی رود که در این زمینه هنرمندان می توانند در خصوص گسترش شادی و نشاط در جامعه تلاش و همکاری نمایند.بهاروند درخصوص میلاد امام رضا(ع) ابراز داشت:ورود ایشان به سرزمین خراسان آنجا را به بهشتی تبدیل و مفرّی برای قلب های عاشقان حرمش شد وی گفت:قائم آل محمد(ص) لقب ویژه امام رضا(ع) می باشد لقبی که ناشی از شخصیت عظیم علمی حضرت امام رضا(ع) در عصر خویش و تأثیر بی بدیل سفرهای علمی و مناظرات آن حضرت با علمای به نام و تلاش بی وقفه برای رشد معارف اهل بیت(ع) است و بی شک نهضت علمی امام رضا(ع) سدی محکم دربرابرانحرافات تهدید کننده جامعه اسلامی ایجاد نمود. 

    اجرای دونمایش میان پرده،اجرای موسیقی محلی و سنتی،مولودی خوانی و تجلیل از سه نفر ازهنرمندان پیشکسوت ،از دیگر برنامه های این جشن بود.

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.