پیوند ها


برگزاری محفل انس با قرآن

    حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه درمحفل انس با قرآن ظهار داشت: قرآن جلوه ای از علم و حکمت پروردگار و نشانگرعظمت خداوند متعال است.انس با قرآن همراه شدن با گنجینه بی پایان و دراختیار داشتن برنامه جامع و کامل یک زندگی سعادتمندانه است برنامه ای که عمل بدان تمام مشکلات مادی و معنوی فرد و جامعه بشری را رفع خواهد کرد.

 حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری محفل انس با قرآن خبرداد  و بیان داشت: این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،اداره تبلیغات اسلامی،مؤسسه دارالتحفیظ به مناسبت ماه مبارک رمضان مورخ 19/3/97 رأس ساعت30/21 درمحل دارالتحفیظ برگزارگردید.

  در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه اظهار داشت: قرآن جلوه ای از علم و حکمت پروردگار و نشانگرعظمت خداوند متعال است.انس با قرآن همراه شدن با گنجینه بی پایان و دراختیار داشتن برنامه جامع و کامل یک زندگی سعادتمندانه است برنامه ای که عمل بدان تمام مشکلات مادی و معنوی فرد و جامعه بشری را رفع خواهد کرد.

وی  افزود:همچنان که تغذیه جسم انسان مستمر و دائمی است رزق روحی نیز باید مستمر باشد در هرشبانه روز سهمی برای روح خودش درنظربگیرد.

    دکترحسینی تصریح کرد:قرآن کریم قانون اساسی برای عملکرد تمام انسانهااست که تمام مراحل و مراتب ارتباط با قرآن اعم از آموزش،قرائت،تدبر وا نس و آشنایی با معارف الهی قرآن مقدمه ای برای عمل به مفاهیم والای قرآنی است.

   کلمات قرآن رمز حیات معنونی و مملو از برنامه های کار آمد زندگی، می بایست عموم افراد جامعه را با معانی و مفاهیم والا ی قرآنی آشنا نمود.

امام جمعه ساوه در ادامه ابراز داشت: اگر قرآن درعمل و رفتار و گفتار و شخصیت انسان تجلی نیابد و ظهور و  بروز پیدا نکند هرگز به قرآنی شدن انسان و جامعه نخواهدانجامید.عمل به قران است که جانها را منقلب و جوامع را تعالی می بخشد.

    ایشان در پایان به خواستار ترویج سبک زندگی قرآنی در بین عموم مردم شدند.

 قرائت قرآن توسط حافظ بین المللی حاج غلامرضا اسکندری و همچنین حاج وحید خزایی از دیگر برنامه ها ی این مراسم 

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.