پیوند ها


برگزاری پنجاه و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در پنجاه و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه لازمه جلوگیری از رواج فرهنگ غلط غربی در جامعه را کار فرهنگی منطبق با ارزش های اسلامی دانست و افزود: همه متولیان فرهنگی باید به گونه ای برنامه های فرهنگی را تعریف و اجرا کنند که مورد رضایت مردم قرار گیرد و در آن صورت شاهد ایجاد جامعه ای آرام و با نشاط اجتماعی خواهیم بود و به عنوان مثال برگزاری کنسرت اگر با رعایت شئونات اسلامی و رعایت خط قرمزها باشد بسیاری از مشکلات ما در بحث  آسیب‌های اجتماعی برطرف خواهد شد.

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری پنجاه و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی دراین شهرستان خبرداد و بیان داشت: 

این جلسه در  روز پنج شنبه مورخ 10/12/96 ساعت 30/10 صبح در محل دفتر امام جمعه ساوه برگزار گردید.

در این جلسه امام جمعه ساوه با تاکید بر اینکه آسیب‌های اجتماعی متاثر از انحراف در سبک زندگی اسلامی است،گفت: دشمن به دنبال جایگزینی فرهنگ نامناسب و الگوی غربی به جای سبک زندگی اسلامی در جامعه است.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در پنجاه و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه لازمه جلوگیری از رواج فرهنگ غلط غربی در جامعه را کار فرهنگی منطبق با ارزش های اسلامی دانست و افزود: همه متولیان فرهنگی باید به گونه ای برنامه های فرهنگی را تعریف و اجرا کنند که مورد رضایت مردم قرار گیرد و در آن صورت شاهد ایجاد جامعه ای آرام و با نشاط اجتماعی خواهیم بود و به عنوان مثال برگزاری کنسرت اگر با رعایت شئونات اسلامی و رعایت خط قرمزها باشد بسیاری از مشکلات ما در بحث  آسیب‌های اجتماعی برطرف خواهد شد.

امام جمعه ساوه تحول در سبک زندگی با رویکرد اسلامی مبتنی بر تحول فرهنگی و اعتقادی را مورد تاکید قرار داد و افزود: با وجود مشکلات مالی و اعتباری در حوزه فرهنگی اما ظرفیت‌های بالقوه‌ای وجود دارد که با مشارکت و همدلی همه متولیان می توان از انحراف در سبک زندگی اسلامی جلوگیری بعمل آورد.

وی با تاکید بر اینکه کارهای فرهنگی ده ها تعریف دارد، گفت: کارفرهنگی باید به گونه‌ای باشد که نگرش‌ها و باورها را بتوان تغییر داد. باید همایش‌ها و برنامه‌ها را به گونه‌ای تعریف کنیم که دستاورد آن تقویت بنیه اعتقادی و دینی و احیای ارزش‌های اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام حسینی تاکید کرد: متاسفانه در جامعه امروزی به جای فراهم کردن یک زندگی ایده‌ال، ایده‌هایی که نشات گرفته از فرهنگ غرب است جایگزین زندگی ایده ال شده است.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات دستگاه‌های متولی فرهنگی باید به گونه‌ای باشد که جامعه اسلامی، خدا محور باشد در حالیکه هنوز این مهم محقق نشده است.

امام جمعه ساوه در ادامه با تاکید بر اینکه احیای شخصیت و حقوق زن از افتخارات مکتب اسلام است خواستار برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت زهرا(س) شد و افزود: جامعه نیاز به تعادل در برگزاری مراسم سوگواری و ولادت دارد از این رو باید مراسم جشن میلاد آن بانوی گرامی اسلام باشکوه خاصی برگزار شود.

وی تاکید کرد: مناسبت‌های دینی فرصتی برای تقویت معرفت افزایی انسان است و باید چهره مذهبی و فرهنگی جامعه را به مردم معرفی تا جایگاه واقعی مردم دیندار این شهرستان به خوبی تبیین شود. 

معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز خواستار تعریف و اجرای طرح‌های بزرگ فرهنگی در جامعه شد و با اشاره به برخی از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان که توسط حوزه اجتماعی استانداری مرکزی بررسی و اعلام شده است، گفت: بررسی دقیق و اتخاذ راهکار برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد.

محمد بهاروند خواستار ارتباط بیشتر مسئولان با مردم شد و افزود: در سایه این ارتباطات است که مشکلات جامعه به حاکمیت منتقل و تصمیم گیری مناسب برای برطرف شدن آن اتخاذ خواهد شد.

وی در ادامه خواستار جلوگیری از کارهای موازی در حوزه‌های گوناگون شد و بر انسجام بخشی در ماموریت‌ها تاکید کرد و گفت: برخی اختلاف سلیقه‌ها بین مسئولان و اظهار نظر غیرمنطقی برخی فرصت‌طلب‌ها موجب شده است تا برخی از فعالیت‌ها و اقدامات توسعه‌ای در شهرستان با اختلال مواجه شود.

فرماندار ساوه بر همدلی و اتحاد بین مسئولان برای توسعه متوازن شهرستان و اتخاذ راهکارهای مناسب برای برطرف کردن مشکلات تاکید کرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاری فرهنگی از سنین کودکی آینده کشور را تضمین می کند.

مهندس منصوری در پنجاه و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه اظهار کرد: لازمه توسعه پایدار، توسعه فرهنگی است و زمانی توسعه فرهنگی شکل می گیرد که بتوان از سنین کودکی و دانش آموزی کار فرهنگی صورت گیرد.

وی عنوان کرد: به منظور ارتقای فرهنگی و ارزش‌های اسلامی باید از همان سنین کودکی تلاش کرد و باید بپذیریم که فقر مالی فقر فرهنگی را به دنبال دارد و بروز آسیب‌های اجتماعی به دلیل ضعف در آموزش و کم کاری در حوزه توانمند سازی بوده است.

نماینده ساوه و زرندیه در خانه ملت به رسالت آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی از سنین کودکی اشار کرد و گفت: برای قدرتمند شدن نیاز به آموزش با تکنولوژی روز هستیم و تحقق این مهم از سنین کودکی و مدارس آغاز خواهد شد.

وی بر عملگرایی در کار فرهنگی تاکید کرد و گفت: با شعار نمی‌توان پیشرفت کرد بلکه باید عملگرا باشیم و از تمامی ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.

مهندس منصوری با تاکید بر توانمندسازی جامعه در حوزه های گوناگون اظهار کرد: علت بروز چالش در حوزه صادرات، بروز پدیده قاچاق کالا و بسیاری دیگر از آسیب‌های دیگر ناشی از توانمند نبودن جامعه است از این رو باید جامعه از جهات مختلف توانمند و مقاوم شود.

رئیس دادگستری ساوه نیز خواستار اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی و بررسی جزء به جزء آسیب‌ها در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شد و افزود: با اولویت بندی و بررسی دقیق آسیب‌ها به صورت جرئی‌تر می‌توان راهکار لازم برای مقابله با آن را اتخاذ کرد.

هادی ملکی خواستار حضور نماینده هنرمندان در جلسات شورای فرهنگ شد و افزود: هنرمندان ظرفیت بالایی برای پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در شهرستان برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: شهرستان ساوه از ظرفیت بالایی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی برخوردار است اما ناکافی است و باید همه کمک کنند تا اقدامات فرهنگی توسعه یابد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه نیز به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به منظور جلوگیری از آسیب‌های ناشی از فضای مجازی در مدارس پرداخت و به تشکیل کمیته ای در این خصوص اشاره کرد و تحقق این مهم را نیازمند مشارکت بین بخشی دانست.

حسین محمودی فر در ادامه تحول در سبک زندگی اسلامی با رویکرد اسلامی مبتنی بر تحول فرهنگی و اعتقادی را مورد تاکید قرار داد.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.