پیوند ها


شانزدهمین همایش ادبی فاطمی عطریاس

 حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه درشانزدهمین همایش ادبی فاطمی عطریاستصریح کرد: از زمانی که اسلام به عنوان آیین رسمی و آخرین دین الهی مطرح شد شعر همواره درخدمت تبلیغ مبانی اسلام بوده است و در بسط و گسترش این دین حضور چشمگیری داشته است.وی ادامه داد:  شعردر رخدادهای بزرگ تاریخ اسلامی و شیعی ، چون واقعه غدیر خم-حماسه عاشورا و عظمت حضرت فاطمه(س)به عنوان زبان گویا به دفاع از حقانیت بزرگان دینی و شیعی در جامعه دینی،اجتماعی و فردی پرداخته است.

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری شانزدهمین همایش ادبی فاطمی عطریاس ،خبرداد و بیان داشت:

   این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه،کانون فرهنگی و هنری طاها مسجد امام سجاد(ع) و انجمن ادبی سلمان ساوجی در تاریخ 11/11/96 بعدازنماز مغرب و عشاء با حضورمهندس منصوری نماینده محترم مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،اعضاء شورای اسلامی،تعدادی از مسئولین،شعرا و اقشار مختلف مردم در محل مسجد امام سجاد(ع) برگزارشد.

   در این همایش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و تبریک آغاز دهه مبارک فجر بیان داشت: به برکت انقلاب به شعرای آیینی توجه ویژه ای گردیده وی افزود: باتوجه به اینکه امسال شانزدهمین همایش ادبی و فاطمی عطریاس برگزار می شود که شعرا نیز استقبال خوبی از این همایش تا کنون داشته اند.

   محمودی فر ابراز داشت: شعرفاطمی بهترین مضامینی را که برای خانواده ها دارد و به عنوان زبان گویای این مکتب از اهمیت بالایی برخوردار و در تبلیغ آموزه های دینی راهنما و مرشد امیدبخش بوده است.

   محمودی فر تصریح کرد: از زمانی که اسلام به عنوان آیین رسمی و آخرین دین الهی مطرح شد شعر همواره درخدمت تبلیغ مبانی اسلام بوده است و در بسط و گسترش این دین حضور چشمگیری داشته است.وی ادامه داد:  شعردر رخدادهای بزرگ تاریخ اسلامی و شیعی ، چون واقعه غدیر خم-حماسه عاشورا و عظمت حضرت فاطمه(س) به عنوان زبان گویا به دفاع از حقانیت بزرگان دینی و شیعی در جامعه دینی،اجتماعی و فردی پرداخته است.

   رئیس ارشاد اظهارکرد: شاعران دینی و آیینی در نزد اهل بیت (ع) و علمای دین جایگاه ویژه ای داشتند دراین همایش حجت الاسلام و المسلمین صابری اراکی بیان داشت:درباره قداست و عظمت آن بانوی بزرگ اسلام سخنان بسیار گفته شده اما از همه بالاتر از مهمترین مظاهر و نشانه های فضیلت و عظمت حضرت زهرا(س) آن است سوره کوثر در شأن و منزلت آن حضرت نازل شده و خداوند به پیغمبر(ص) می فرماید: که ما به تو خیر کوثر را عطا کردیم.

صابری اراکی افزود: حضرت زهرا(س) یگانه معصومه عالم است و آیه تطهیراختصاص به پنج تن که تحت کساء و زیر پوشش خاص و پرفیض و پربرکت رسالت قرار داشت.

  وی افزود: عنوان پرشکوه و جاودانه پنج تن در تاریخ اسلام و تاریخ معنویت بشر مخصوص آنهاست.صابری اراکی در ادامه تصریح کرد: فاطمه (س) نه تنها الگوی یک زن مسلمان و نمونه مکتب اسلام برای زنان است، بلکه اسوه تمام جهانیان در ابعاد مختلف زندگی است.

   درادامه مهندس منصوری،نماینده محترم مردم شهرستان های ساوه و زرندیه درمجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در خصوص شخصیت حضرت فاطمه(س) افزود:ابعاد شخصیت والای حضرت زهرا(س)بسیار گسترده و وسیع است که تنها در سایه تأمل و ژرف اندیشی می توان به جوانب گسترده آن پی برد و برخی از آیات قرآن کریم در شأن اهل بیت(ع) نازل شده است که حضرت زهرا(س)  نیز یکی از پنج نور پاک می باشد..

   منصوری به برخی از ویژگی های اخلاقی و انسانی حضرت زهرا(س) اشاره کرد:ازجمله پارسایی و قناعت-انفاق و ایثار- عبادت خالصانه-حیا و عفت-علم و دانش گسترده و مبارزات سیاسی و اجتماعی و پاسداری از مقام ولایت حضرت علی(ع).

   دراین همایش تعدادی از شعرا به قرائت اشعار خود پرداختند،درپایان به قید قرعه به شرکت کنندگان در همایش جوایزی اهداء گردید.

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.