پیوند ها


اختتامیه جشنواره قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان

 حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در اختتامیه جشنواره  قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان تصریح کرد:  مفاهیم قرآن از دوره کودکی درذهن افراد باقی می ماند و هرقدر دراین دوره بر روی کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری شود بهتراست و انس با قرآن تأثیرات غیرقابل انکاری برروی زندگی فردی و اجتماعی انسان می گذارد و باید با پردازش بیشتر و تبلیغات وسیع تر افراد بیشتری به فعالیت های قرآنی جذب شود.

 حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری اختتامیه جشنواره قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان ،خبرداد و بیان داشت:

    این جشنواره با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،اداره تبلیغات اسلامی و مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) مورخ 9/11/96 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

    رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی درحاشیه این مراسم بیان داشت: در این جشنواره 300 نفر ازکودکان و نوجوانان در رشته های حفظ جزء سی ، بیست و شش سوره آخرقرآن کریم،قرائت،روزنامه دیواری و نقاشی با مضامین قرآنی شرکت داشتند.

وی افزود:  این جشنواره با هدف تقویت و پرورش حس دینی و روحیه خداشناسی، ترویج فرهنگ قرآنی و انس با قرآن تحکیم باورهای دینی در کودکان و نوجوانان برگزارگردیده است.

   حسین محمودی فر تصریح کرد:  مفاهیم قرآن از دوره کودکی درذهن افراد باقی می ماند و هرقدر دراین دوره بر روی کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری شود بهتراست و انس با قرآن تأثیرات غیرقابل انکاری برروی زندگی فردی و اجتماعی انسان می گذارد و باید با پردازش بیشتر و تبلیغات وسیع تر افراد بیشتری به فعالیت های قرآنی جذب شود.

   در این مراسم همچنین حجت الاسلام و المسلمین آقای یزدان دوست رئیس تبلیغات اسلامی درخصوص  تأثیر و جایگاه قرآن کریم در زندگی فردی و اجتماعی بیان داشت:  قرآن تأثیرشگرفی برروح و شخصیت افراد دارد و موجب دوری از عادات و رفتارهای زشت و ناپسند می گردد.کسی که با قرآن انس دارد و لذت این کتاب آسمانی را چشیده دنبال لذائذ نفسانی نمی رود و ریشه های ایمان،غیرت مردانگی،جوانمردی و شهامت در وجودش مستحکم شده و از رفتارهای زشتی چون دروغگویی گناهان زبان ، نفاق و هرعمل خلافی مصون خواهد ماند.

   ایشان همچنین درخصوص سبک زندگی قرآنی مباحثی را مطرح نمودند.

 درپایان از رتبه های اول تا سوم با اهداء لوح و جایزه تقدیر و همچنین به کلیه شرکت کنندگان به منظور تشویق آنها جوایزی اهداء گردید.

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.