پیوند ها


برگزاری سومین کارگاه تحکیم خانواده با موضوع خشم

 دکتر مرادی درسومین کارگاه تحکیم خانواده  با موضوع خشماظهار داشتند قرآن و ائمه اطهار (ع) توصیه های زیادی برای کنترل خشم و عصبانیت داشته اند و قویترین حربه شیطان که با آن می تواند آدمی را به چاه تاریکی و گمراهی بکشند و نور ایمان را در وجود انسان خاموش کند.

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری سومین کارگاه تحکیم خانواده  با موضوع خشم  خبرداد و بیان داشت:

    این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره تبلیغات اسلامی،مؤسسه قرآنی دارالتحفیظ و مؤسسه قرآنی صاحب الزمان (عج) مورخ 96/10/21رأس ساعت 14 باحضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرادی مدیر عامل مؤسسه مهرورزی قم و با حضور اقشار مختلف مردم در محل سالن جلسات دارالتحفیظ برگزارگردید.که دراین جلسه دکتر مرادی اظهار داشتند قرآن و ائمه اطهار (ع) توصیه های زیادی برای کنترل خشم و عصبانیت داشته اند و قویترین حربه شیطان که با آن می تواند آدمی را به چاه تاریکی و گمراهی بکشند و نور ایمان را در وجود انسان خاموش کند.

    ایشان راهکارهای قرآن برای کنترل خشم را به شرح ذیل اعلام کرد:

1-سعی کنیم اشتباهات دیگران را نادیده بگیریم خداوند می فرماید: کسانی که از گناهان بزرگ وزشت کاری ، خود را به دور می دارند و چون به خشم در می آیند در می گذرند.

2-تقوا و پرهیزکاری:

     خداوند متعال افراد متقی و پرهیزکار را این گونه معرفی می کند که این افراد قدرت غلبه برخشم خود را دارند ویکی از مهمترین عوامل را دارا بودن همین قدرت روحیه تقوا و پرهیزکاری است.

3-تغییر حالت دادن: 

در روایت معصومین (ع) وارد شده اگر شخص عصبانی نشسته بایستد و اگر ایستاده بنشیند و صورت از آن صحنه برگرداند یا دراز بکشد و یا ازمحل دور شود و خود را به کار دیگری مشغول سازد این تغییرحالت در فرو نشاندن آتش خشم مؤثر و مفیداست.

4- تماس بدنی از طریق لمس:

امام صادق(ع) می فرماید: هرفردی که به خویشاوند خود خشم گرفت باید به سوی او رود و به او نزدیک شود و با او تماس گیرد زیرا خویشاوند هنگامی که خویشاوند خود را لمس کند آرامش می یابد.

5-وضو گرفتن:

رسول اکرم(ص) می فرماید:هنگامی که یکی از شما خشمگین شود وضو بگیرد.

6-ذکریومیه بهترین درمان برای دردهای روحی می باشد.

7-تنفس 5 مرتبه در روز 5 شماره دم و بازدم اکسیژن د رنواحی تأثیر گذار مغز تأثیرمی گذارد.

و در ادامه تصریح کرد: با تقویت مهارت ها و اصلاح سبک زندگی می توانیم عصبانی نشویم و درپایان با پاسخ به سؤالات حاضرین جلسه پایان یافت.

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.