پیوند ها


هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه

 حجت الاسلام والمسلمین نیکویی ماهانی،امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) که می فرماید: خلق خدا عیال خدایند و محبوبترین مردم نزد خداکسی است که به عیال خدا سود دهد و برای خاندانی سرور و شادی فراهم آورد بیان داشت  یکی از مهمترین آموزه های قرآن و اهل بیت(ع) خدمت به مردم جامعه است و مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با الهام از رهبران آسمانی خویش می کوشندتا باری از دوش دیگران بردارند و خدمتی را به جامعه ارائه نمایند.

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه خبردادو بیان داشت: 

    این جلسه در مورخ 29/8/96 رأس ساعت 10 صبح به ریاست حجت الاسلام والمسلمین نیکویی ماهانی،امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه با حضور اعضا درمحل دفترامام جمعه تشکیل گردید.درابتدای این جلسه آقای نیکویی ماهانی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) که می فرماید: خلق خدا عیال خدایند و محبوبترین مردم نزد خداکسی است که به عیال خدا سود دهد و برای خاندانی سرور و شادی فراهم آورد بیان داشت  یکی از مهمترین آموزه های قرآن و اهل بیت(ع) خدمت به مردم جامعه است و مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با الهام از رهبران آسمانی خویش می کوشندتا باری از دوش دیگران بردارند و خدمتی را به جامعه ارائه نمایند.

   رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقوله آسیب های اجتماعی و تأکید مقام معظم رهبری برای کاهش آسیب تصریح کرد: آسیب های اجتماعــی مجموعــه ای از مشکلات به هم تنیده می باشد که مهمترین این آسیب ها می توان به اعتیاد- طلاق مفاسد اخلاقی و غیره اشاره کرد و همه این آسیب ها ناشی از علل مختلفی هستند و دستگاه های گوناگون در رفع این آسیب ها مسئولیت های خطیری برعهده دارند.

   ایشان در ادامه اظهار داشتند که مهمترین معضل جامعه،بیکاری است که می بایست مسئولین در رفع بیکاری و اشتغال جوانان تلاش نمایند.

  آقای حقیقی بخشدار مرکزی و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه بیان داشت:رفع معضلات و آسیب اجتماعی نیاز مند هم افزایی دستگاه های اجرایی و فرهنگ سازی است وی افزود: برای رفع آسیب های اجتماعی باید راهکارهای جدید اندیشیده تا به صورت ریشه ای حل شود حقیقی تصریح کرد: برخی از آسیب های اجتماعی زمینه ساز بروز مشکلات و دغدغه هایی شده است که با مشارکت مسئولان و دستگاه های اجرایی می تواند در رفع این آسیب های اجتماعی مؤثر باشد.

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.