پیوند ها


نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

   آقای معمارنیا معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری  شهرستان ساوه در افتتاح نمایشگاه کتاب ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکننده نمایشگاه اظهار نمود: برگزاری نمایشگاه های کتاب نقش اساسی در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی دارد . وی افزود: کتاب،یکی از بهترین ابزار برای آموزش و تربیت می باشد.یک کتاب خود همیشه دارای اثرات مفیدی است که در ذهن خواننده تأثیر می گذارد و قدرت روح و افکار را افزایش می دهد. 

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نمایشگاه کتاب خبردادو بیان داشت:

    این نمایشگاه به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و با همکاری انتشارات نوید ظهور به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در روز چهارشنبه مورخ 24/8/96 ساعت 11 صبح با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین و مدعوین و مشتاقان کتاب در فرهنگسرای ارشاد افتتاح گردید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین مراسم عنوان داشت: کتاب زیربنای تمدن بشری است به ویژه درعصرحاضر که روزگاردانش،تعقل،فرهنگ و تکنولوژی است.کتاب از بهترین وسایل ارتباطات و تفهیم و تفاهم به شمار می رود و به عبارت دیگرحتی در روزگار تلویزیون،ماهواره و اینترنت هنوز هم کلام مکتوب یعنی کتاب وسیله بسیار خوب و ارزشمندی برای انتقال دانش ها،گسترش بینش،القاءمفاهیم، ارزش ها و توسعه فکری و فرهنگی جوامع به شمار می رود.

      حسین محمودی فرتصریح کرد: جامعه ای که اندیشه پیشرفت و جهش و توسعه درسرمی پروراند به ناچار باید در محضر کتاب زانو بزند و درجستجوی یافتن راه های کمال و سعادت و پویایی برآید.

      وی افزود: خانواده ها در زمینه عادت به مطالعه فرزندان خود مسئولیت خطیری برعهده دارند و باید خودشان اهل مطالعه باشند هم خوب کتاب بخوانند و هم کتاب های خوب را مطالعه کنند و عملا" آینده سازان جامعه را به کتابخوانی خلاقانه و انتقادی بر انگیزانند.

     حسین محمودی فر در ادامه اظهار کرد: در واقع اعتلای فرهنگ کتابخوانی پی ریزی بنای توسعه فرهنگی جامعه تلقی می شود و در این جهاد مقدس همگانی از خرد و کلان باید شریک و سهیم باشند وبرای این سازندگی،رشد،توسعه و معنویت گرایی از دل و جان مایه بگذارند.

    همچنین در این مراسم آقای معمارنیا معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکننده نمایشگاه اظهار نمود: برگزاری نمایشگاه های کتاب نقش اساسی در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی دارد . وی افزود: کتاب،یکی از بهترین ابزار برای آموزش و تربیت می باشد.یک کتاب خود همیشه دارای اثرات مفیدی است که در ذهن خواننده تأثیر می گذارد و قدرت روح و افکار را افزایش می دهد. 

   معمارنیا ادامه داد: درعظمت و شرافت کتاب همین بس که خدای متعال به آن سوگند یاد می کند و کتاب از بهترین نعمت های الهی است که در پناهش بشراز گرداب جهل به بلندای دانش می رسد.

     ضمنا" این نمایشگاه متشکل از 2000 عنوان و 15000 جلد در زمینه های مختلف می باشد و از ساعت 9 صبح لغایت 8 شب پذیرای علاقه مندان است.

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.