پیوند ها


چهارمین همایش منطقه ای شعرعاشورایی استان مرکزی

 

 

  محسن شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در همایش منطقه ای شعر عاشورایی استان مرکزی بیان نمود  شعرآیینی از جایگاه والایی برخوردار است و با بهره گیری از این هنرها می توان حقایق قیام خونین کربلا را به نحو زیبا و مطلوب به تصویرکشید.شریفی تصریح کرد: همایش منطقه ای شعرعاشورایی به بلوغ  چهار ساله ای رسیده وهم اکنون در حد پنج استان برگزار می شود و این همایش در سال آینده به صورت کشوری در ساوه برگزار خواهد شد. تا شاهد حضور شعرای سراسر کشور باشیم.

 حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری چهارمین همایش منطقه ای شعرعاشورایی خبرداد و بیان داشت: این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه،اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان مرکزی و دانشکده فنی و حرفه ای جراحی زاده در روز دوشنبه مورخ 15/8/96 رأس ساعت 18 با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی،نماینده مردم شریف شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری فرماندهی سپاه ناحیه ساوه و تعدادی از مسئولین،شاعران و ادیبان و سایراقشار مختلف مردم در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

      حسین محمودی فر مهمترین اهداف همایش را تجلیل و تکریم از مقام شامخ حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش و توجه به نقش ادبیات در توسعه دین و مذهب تشیع ایجاد محفلی برگردهمایی شاعران و ادیبان با محوریت امام حسین(ع) و ارتقاء سطح کیفی شعر آیینی و گسترش هرچه بیشترآن عنوان نمود.

     وی افزود دبیرخانه همایش فعالیت خود را از اواسط شهریورماه با ارسال فراخوان به استان های:مرکزی،قم،قزوین،همدان و البرز آغاز نمود که در نهایت 360 اثر به دبیرخانه همایش ارسال گردید که پس از داوری 8 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب گردید.

     ایشان همچنین واقعه عاشورا و شهدای کربلا و شهدای مدافع حرم را از موضوعات این همایش عنوان و اظهار کرد که امسال نسبت به سال گذشته تعداد آثار از 10% رشد برخوردار بوده است.

   محسن شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در این همایش ابراز نمود: شعر سرایی و خدمتگزاری در دستگاه امام حسین(ع) سعادت عظیم است و غنی سازی محتوای برنامه های محرم واثر گذاری عمیق آن فرصتی است برای ترویج و گسترش فرهنگ عاشورایی و تقویت باورها واعتقادات جوانان.

    ایشان افزود شعرآیینی از جایگاه والایی برخوردار است و با بهره گیری از این هنرها می توان حقایق قیام خونین کربلا را به نحو زیبا و مطلوب به تصویرکشید.شریفی تصریح کرد: همایش منطقه ای شعرعاشورایی به بلوغ  چهار ساله ای رسیده وهم اکنون در حد پنج استان برگزار می شود و این همایش در سال آینده به صورت کشوری در ساوه برگزار خواهد شد. تا شاهد حضور شعرای سراسر کشور باشیم.

     مهندس محمدرضا منصوری نماینده مردم شریف شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی درهمایش منطقه ای شعر عاشورایی در ساوه اظهار کرد: شاعران می توانند با زبان هنر مظلومیت و فداکاری حضرت امام حسین(ع) را به سراسرجهان صادر کنند.

    وی با این اشاره که این همایش برای چهارمین سال متوالی در ساوه برگزار می شود تصریح کرد: این خطه ادب و هنر پرور،  شایستگی برگزرای درسطح ملی را دارد.

    وی بیان کرد: شهرستان ساوه از قدیم مهـد اهل ذوق و شعرمانند سلمان ساوجی و استاد خراطی بوده است. منصوری برگزاری تعزیه ها،یادمان ها و همایش های مذهبی با محوریت امام حسین(ع) را زنده نگه داشتن یاد شهید کربلا و 72 تن از یاران با وفایش عنوان کرد.  از دیگر برنامه های انجام شده قرائت شعر توسط استاد محمد خراطی از پیشکسوتان ساوجی و برگزیدگان و همچنین قرائت بیانیه توسط نماینده هیأت داوران و پرداخت 5 جایزه تبرکی به شرکت کنندگان به قید قرعه و درپایان با اهداء لوح و تندیس از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

 

 

 برگزیدگان چهارمین همایش منطقه ای شعرعاشورایی:

1-امیدخسروی از خمین

2-سیده تکتم حسینی از قم

3-علی اصغر شیری از قم

4-ابراهیم زمانی از قم

5-محسن کاویانی از قم

6-مصطفی جعفری از کرج

7-علی مردی پور از قم

8-رضا ابوذری از همدان

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.