پیوند ها


پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه

   حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه و رییس شورا در پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه، با تاکید بر عملیاتی کردن منشور حقوق شهروندی، اظهار کرد: حقوق شهروندی شاخص‌ترین حق عمومی مردم است و اجرای آن از اهمیتجت الا خاصی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای حقوق شهروندی باید حالت عملیاتی به خود بگیرد تا به عنوان یک شعار در سطح جامعه تلقی نشود، افزود: اگر حقوق شهروندی به صورت فراگیر اجرا نشود و مهجور باقی بماند زنگ خطری برای حوزه اجتماعی نواخته خواهد شد.

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه خبر داد و بیان داشت این جلسه در روز پنج شنبه 20/7/96 راس ساعت 30/10 صبح در محل دفتر امام جمعه ساوه برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه و رییس شورا در پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه، با تاکید بر عملیاتی کردن منشور حقوق شهروندی، اظهار کرد: حقوق شهروندی شاخص‌ترین حق عمومی مردم است و اجرای آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای حقوق شهروندی باید حالت عملیاتی به خود بگیرد تا به عنوان یک شعار در سطح جامعه تلقی نشود، افزود: اگر حقوق شهروندی به صورت فراگیر اجرا نشود و مهجور باقی بماند زنگ خطری برای حوزه اجتماعی نواخته خواهد شد.

امام جمعه ساوه در ادامه از اجرایی شدن طرح میز خدمت در ادارات شهرستان به منظور تکریم ارباب رجوع و تقویت روحیه پاسخگو بودن مسئولان خبر داد و گفت: طرح میز خدمت فضای خدمت رسانی و کرامت انسانی را در محیط‌های اداری تقویت می کند و موجب تقویت اعتماد عمومی می شود.

وی بیان کرد: پاسخگو بودن مسئولان علاوه بر تحقق حقوق شهروندی فرصتی را برای اطلاع مردم از عملکرد مسئولان فراهم و نواقص موجود در محیط‌های اداری را برطرف می‌کند.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه با تقدیر از همکاری مردم و مسئولان در برگزاری ایام عزای حسینی دهه اول محرم گفت: نتیجه همکاری و همدلی بین مردم و مسئولان موجب شد تا برنامه های عزاداری با شور و شعور بیشتری برگزار شود.

وی با اشاره به در پیش بودن حماسه اربعین و اجتماع عظیم میلیونی مردم در کنگره بین المللی اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین فرصتی برای ترویج و تعمیق فرهنگ حسینی است و موجب تقویت اتحاد بیشتر امت اسلامی می‌شود.

امام جمعه ساوه بیان کرد: هرچقدر باورهای دینی و اعتقادی مردم تقویت می‌شود و به هر میزان که پیروزی اسلام بیشتر می‌شود دشمنی مستکبران عالم آشکارتر شده و عنادورزی دشمنان بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا علیه ایران گفت: این عنادورزی‌ها و این دشمنی‌ها متاثر از پیروزی حق بر باطل و توفیقات روز افزون دین مبین اسلام و مکتب حسینی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه تصریح کرد: اقدامات ابلهانه ترامپ رئیس جمهور آمریکا و وزیر امور خارجه این کشور در زیرپا گذاشتن تعهدات برجام به عنوان یک توافق و معاهده بین المللی نشان از عصبانیت آنان از پیروزی اسلام دارد.

وی بیان کرد: برجام یک توافق بین‌المللی است و طبق مقررات و قوانین حقوق بین الملل باید طرفین نسبت به اجرای صحیح این توافقات پایبند باشند.

امام جمعه ساوه در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی خواستار ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های عضو شورا در خصوص دستور جلسات شد و از تعامل و همکاری بین بخشی برای تحقق مصوبات تقدیر کرد.

 

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ساوه در خصوص دستور جلسه این شورا مربوط به حوزه تحکیم خانواده و بررسی عوامل تاثیرگذار در ازدواج، طلاق و ناباروری گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرستان حوزه بانوان فرمانداری ساوه به دلیل عملکرد مطلوب در این حوزه توانسته است رتبه اول استان را کسب کندمحمد بهاروند با تاکید بر اینکه خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است که هرگونه فرهنگ سازی و هنجارسازی از خانواده شروع می شود، به متن سیاست‌های کلی خانواده اعلامی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و با بیان برخی از فعالیت‌های صورت گرفته در این خصوص گفت: در هر کشوری اگر بنیان خانواده مستحکم باشد سلامت آن جامعه تضمین و آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

وی ایجاد جامعه خانواده محور و تحکیم و تقویت خانواده بر پایه کارکردهای آن، محور قرار گرفتن خانواده در قوانین  مقررات و برجسته کردن کارکردهای ارتباط خانواده و مساجد و نیز اماکن دینی و مذهبی، برای حفظ و ارتقاء هویت اسلامی و ملی از جمله رویکردهایی بوده است که حوزه بانوان فرمانداری بدان پرداخته است.

فرماندار ساوه ایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج و تسهیل در مسایل خانواده، تحکیم خانواده و ارتقای سرمایه‌های اجتماعی آن با تاکید بر ترویج سبک زندگی اسلامی و ارائه و ترسیم الگوی اسلامی خانواده و نیز ارتقای معیشت و اقتصاد خانواده با توانمندسازی به منظور کاهش دغدغه اقتصادی در حوزه معیشت، ازدواج و مسکن از دیگر مواردی بوده است که حوزه بانوان فرمانداری با مشارکت بین بخشی در قالب سیاست‌های اعلامی بدان پرداخته و به نتایج خوبی نیز دست یافته است.

همچنین دبیر شورای فرهنگ عمومی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز به دستور جلسه اشاره کرد و آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی دقیق با استفاده از ابزارهای کارآمد اطلاع رسانی را گامی موثر در جهت افزایش نرخ باروری، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تقویت بنیان خانواده دانست.

حسین محمودی فر افزود: با اقدامات صورت گرفته با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده علوم پزشکی و اداره آموزش و پرورش اقدامات اساسی با انجام کار تحقیقاتی و پژوهشی در اجرای کلاس‌های آموزش هنگام ازدواج در راستای تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و طلاق صورت گرفته است.

در این جلسه ادارات ذیربط به ارائه گزارشی از پیگیری مصوبات گذشته در خصوص پیشگیری از بیماری ایدز، برنامه‌های ماه محرم، برگزاری کلاس های تحکیم خانواده برای انجمن اولیا و مربیان و دانش آموزان مقاطع متوسطه، و نیز مراکز آموزش عالی و نیز گزارشی در خصوص سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده پرداختند.

رییس دادگستری ساوه هم در این نشست با اشاره بر ضرورت وحدت بین مسئولان گفت: از امام جمعه ساوه تشکر می‌کنیم خوشبختانه وحدت خوبی بین مسئولان شهرستان وجود دارد و همه مسئولان در راستای تقویت و تداوم وحدت حاکم بر شهر باید تلاش کنند.

هادی ملکی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از همان روز نخست پیروزی مردم، سعی در براندازی این نظام داشتند و از ابزارهای مختلفی برای رسیدن به این هدف شوم خود استفاده کرده‌اند، اما خوشبختانه با رهبری افرادی چون امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم، همیشه در این راه ناکام مانده اند.

رئیس دادگستری ساوه تصریح کرد: اگر تاریخ را مطالعه کنیم متوجه می‌شویم اگر حکومتی دچار گستگی شده به خاطر عدم وحدت داخلی بوده و نگرانی ما نباید از دشمن بیرونی باشد زیرا در طول 38 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد دشمن بیکار نبوده ولی به سبب وحدت داخلی کاری از پیش نبرده است.

ملکی بیان کرد: دشمن برای تخریب ارزش‌های اسلامی به ابزارهای مختلفی از جمله ماهواره و فضای مجازی متوسل شده ونگران کننده است  و دستگاه قضایی با اخلال گران برخورد می‌کند اما به‌تنهایی نمی‌تواند جوابگو باشد بلکه نیاز به برنامه‌ریزی منسجم دارد و جلسه شورای فرهنگ عمومی فرصت خوبی برای‌ تبین و ارائه راهکار در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی است.  

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.