پیوند ها


جلسه مشترک کارگروه بانوان و خانواده

    حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلام شهرستان ساوه از جلسه مشترک کارگروه بانوان و خانواده خبر داد و بیان داشت

      در راستای اجرای بند 12 از سیاست های کلی خانواده  جلسه ای درروز دوشنبه مورخ 26/4/96 رأس ساعت 10 صبح در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه تشکیل گردید.

      دراین جلسه حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه ضمن عرض خیرمقدم بیان داشت:ازسیاست های شانزده گانه مقام معظم رهبری در زمینه خانواده بند 12 آن «حمایت ازعزت و کرامت همسری نقش مادری و خانه داری زنان و نقش پدری و اقتصاد مردان و مسئولیت تربیتی و معنوی زنان و مردان و توانمندسازی اعضاء خانواده در مسئولیت پذیری تعاملات خانوادگی و ایفاءنقش پدری و اقتصادی مردان و مسئولیت تربیتی و معنوی زنان و مردان و توانمند سازی اعضای خانواده در مسئولیت پذیری تعاملات خانوادگی و ایفاء نقش و رسالت خود می باشد» که در این بند به تمام آنچه که یک خانـواده بردوش می گیرد اشاره دارد و نقش مادران و پدران به خوبی بیان شده است که باید خانواده به درونش نگاه کند و همچنین نگاه جامعه به خانواده به عنوان کانون زیرساختی که مهمترین نقش را برای عناصربشری  و تربیت آن ایفا می کند.

     ایشان ابراز نمودند خانواده عنصر اصلی جامعه است و زن و مرد با یک مشارکت مهم زن  عهده دار نقش مادر و مرد عهده دار وظیفه پدری و تحمل مسئولیت اقتصادی را دارد و هرکدام مسئولیت تربیت یکدیگر و فرزندان را به عهده دارند.

    حسین محمودی فر اظهار نمود مادر که وظیفه مادری و تربیت را دارد اگر وارد عرصه تولید اقتصادی شود از وظیفه اصلی خود که گرم نگه داشتن کانون خانواده و تربیت باشد دور شده و باعث تزلزل خانه و جامعه  می شود و مرد هم که مسئولیت وظیفه اقتصادی خانه را بردوش دارد باید تلاش کند امرار معاش خانه را تأمین کند.

   وی در ادامه گفت درکنار نقش مادری و پدری دو وظیفه مهم بردوش پدر و مادر است اول وظیفه تربیت یکدیگر و دوم تربیت فرزندان ، بزرگترین نقش پدر و مادر تربیت فرزندان است و در پایان پس از بحث و بررسی برنامه هایی پیش بینی و به تصویب رسید.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.