پیوند ها


همایش دین"حیا و حجاب

دکتر عزیزی از اساتید دانشگاه شرکت کنندگان در همایش و همه افراد جامعه را به  الگو گیری از ائمه بخصوص مادر سادات و اهل بیت،حضرت فاطمه زهرا (س) دعوت نمودند و فرمودند حریم خانه را حرم فاطمه کنید همه فعالیت های زندگی را آسمانی انجام دهید درحریمی که به آن به عنوان حرم نگاه کنی و توجه ویژه به حضرت فاطمه (س) داشته باشی،فضای خانه پر از معنویات می شود.

حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش دین،حیا و حجاب خبرداد و بیان داشت : این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،حوزه بسیج خواهران سپاه و اصناف شهرستان به مناسبت هفته عفاف و حجاب در محل سالن سلمان ساوجی روز یکشنبه مورخ 18/4/96 با حضور جناب آقای دکتر عزیزی از اساتید دانشگاه برگزار گردید.

      دکتر عزیزی در همایش بیان داشتند درخصوص موهبتهای خداوند نسبت به زن سه عامل نقش دارند از جمله لطافت،الهام و احساس و اینکه زن با حضور خود نسبت به داشتن این سه موهبت می تواند حضور کمیتی در منزل داشته باشد و آقایان حضور کیفیتی.

     همچنین بیان نمودند حیا و حریم در اسلام مکمل می باشند بنابراین حیا که یکی از مهم ترین عوامل حفظ و بقای عفت عمومی است،باید توجه بیشتری گردد چرا که نه تنها در تمام ادیان و مذاهب الهی برآن تأکید شده بلکه عقل بشری نیز آن را تأیید می کند وی گفت محبت درخانواده باید به صورت لمسی،کلامی و تأییدی باشد و عوامل متعددی در ایجاد حیا در آدمی مؤثر است مانند:ایمان،محبت و معرفت،رضای الهی،مراقبت از چشم-تواضع... و در پایان بیانات خود همه شرکت کنندگان و مخاطبان خود را به الگو گیری از ائمه بخصوص مادر سادات و اهل بیت،حضرت فاطمه زهرا (س) دعوت نمودند و فرمودند حریم خانه را حرم فاطمه کنید و همه فعالیت های زندگی را آسمانی انجام دهید درحریمی که به آن به عنوان حرم نگاه کنی و توجه ویژه به حضرت فاطمه (س) داشته باشی،فضای خانه پر از معنویات می شود.

       حسین محمودی فر درحاشیه این همایش با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که می فرمایند برروی مسئله حجاب کارهنری و کارزیبای تبلیغی باید صورت گیرد تا این مسئله در ذهن جای گیرد بیان داشتند که عفاف و حجاب از ارزنده ترین نمودهای فرهنگی و اجتماعی در تمدن ایران اسلامی است که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می رسد اما درفرهنگ اسلامی به اوج تعالی و ارزش و اعتبار خود رسیده است.

   وی گفت: اشاعه و تعمیق عفاف و حجاب نیازمند آموزش های بنیادین و مداوم درخانواده،مدرسه،دانشگاه و اجتماع است.بدیهی است شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ نیازمند درونی و نهادینه شدن آن در وجود افراد است ایشان در ادامه ابراز داشتند رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه ها به صورت مستمر و هدفمند است.

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.