پیوند ها


پنجاه و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه خبرداد و بیان داشت:

     پنجاه و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در روز چهار شنبه مورخ 14/4/96 رأس ساعت 30/13 درمحل دفتر امام جمعه شهرستان ساوه تشکیل گردید در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ،حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه افزود: اتحاد و همدلی به عنوان نعمتی بزرگ برای برآوردن نیازها و مطالبات مردمی باید در بین مسئولان به خوبی تبیین شود تا مسیر توسعه و پیشرفت شتابان طی شود.

      وی با تاکید بر اینکه نباید صفوف متحد مسئولان دچار از هم پاشیدگی شود و دچار اختلاف و تفرقه شوند، اظهار کرد: مسئولان نباید به جز خدمت‌رسانی به مردم به فکر دیگری باشند و این صحیح نیست که یک فردی بخواهد برای دفاع از خود به دنبال مستندسازی و تخریب دیگران باشد که این کارهای فرعی او را از رسالت اصلی و وظیفه ذاتی خود که همانا خدمت به مردم است دور خواهد کرد.

     امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به تحرکات اخیر برخی از رسانه‌های مرکز استان علیه فرماندار و نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان ساوه اظهار کرد: برخی از رسانه‌های اراکی در روزهای اخیر اقدام به جوسازی و تنش آفرینی علیه فرماندار شهرستان ساوه کردند.

      وی ادامه داد: اینکه بگویند عدم نظارت کافی فرماندار ساوه موجب بروز برخی اتفاقات و تخلفات در شهرداری ساوه شد یک حرف غیر منطقی است چرا که مسئول نظارت بر عملکرد شهرداری شورای اسلامی شهر است نه فرماندار و این در قانون صراحتا آمده است.

      وی با تاکید بر اینکه این اقدام برخی رسانه‌های اراکی عامل ایجاد اختلاف در بین مسئولان ساوه است، تصریح کرد: رسانه های مرکز استان حق اختلاف‌افکنی در بین مسئولان شهرستان ساوه را ندارند و هر مشکل یا تخلفی باشد در درون شهرستان حل‌وفصل و برطرف خواهد شد.

     حجت‌الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه با تفرقه افکنی مخالف هستم، تصریح کرد: جامعه نیاز به آرامش و اتحاد دارد و فرهنگ اختلاف افکنی و شایعه افکنی سم مهلکی برای از بین بردن اتحاد در جامعه است.

       وی در ادامه همه آحاد مردم بویژه رسانه‌ها را به تقویت اتحاد و انسجام بین مردم و مسئولان دعوت کرد و بر لزوم پرهیز از تفرقه و اختلاف‌افکنی و انتشار مطالبی که وحدت عمومی را خدشه‌دار می‌کند تاکید کرد.

     امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در جمع دستگاه قضائی کشور اظهار کرد: احیای حقوق عامه با پاکدستی و شجاعت دستگاه قضائی و گسترش آزادی‌های مشروع از مهمترین رهنمودهای رهبری معظم انقلاب بود.

     وی با تاکید بر بازرسی‌های بسیار و نظارت پنهان بر عملکرد دستگاه‌های مختلف کشور بیان کرد: نظارت پنهان بر عملکرد دستگاه‌های مختلف موجب خواهد شد تا هیچ اداره‌ای به خود جرات خطا ندهد.

     حجت‌الاسلام حسینی تاکید کرد: آن چیزی که در نظر جامعه مشروعیت سیاسی ایجاد می‌کند جلب رضایتمندی مردم است و جلب رضایت مردم در گرو کارآمدی مدیران و پرهیز از تخلف و خطاست. دستگاه قضائی باید به جد این مهم را در دستور کار خود قرار دهد که خوشبختانه در شهرستان ساوه به همین منوال عمل شده است.

 

 

   رئیس دادگستــری شهرستان ساوه نیـز در این جلسه با اشاره به یکی از دستورات جلسه شورای فرهنگ عمومــی در

خصوص اجرای طرح اوقات فراغت اظهار کرد: برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای طرح اوقات فراغت و اجرای برنامه‌های متنوع و تاثیر گذار موجب هدایت جوانان و نوجوانان به مراکز فرهنگی و مساجد شهر شده و میزان آسیب‌پذیری آنان از آسیب‌های اجتماعی را کاهش خواهد داد.

     هادی ملکی افزود: هر چقدر در حوزه برنامه‌های فرهنگی و قرآنی موثرتر فعالیت شود به همان میزان شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

وی خواستار پرهیز از موازی کاری بین دستگاه‌های متولی طرح اوقات فراغت شد و افزود: لازم است با تشکیل کمیته  تخصصی با حضور دستگاههای متولی طرح اوقات فراغت برنامه ها به صورت مدون ارائه شود.

     معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ساوه نیز با اشاره به برگزاری جلسه کمیته تخصصی حل معضلات حاشیه نشینی در فرمانداری ساوه گفت: در این جلسه از بین 48 شاخص موجود در نقاط حاشیه نشینی 22 شاخص که در شهرستان ساوه وجود دارد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

     حسین معمارنیا افزود: در این جلسه مطرح شد با توجه به اینکه ساوه به عنوان پایلوت کشوری در خصوص برطرف شدن مشکلات حاشیه نشینی انتخاب شده و از سوی وزارت راه و شهرسازی مبلغی نیز برای ساماندهی نقاط حاشیه نشین آن در نظر گرفته شده است، تمامی دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند و هر مدیری به وظیفه خود به خوبی عمل کند.

     رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز در خصوص دستور دیگر جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه گفت: جذب مبلغ 600 میلیون تومان اعتبار اولیه برای پروژه‌های مربوط به نقاط حاشیه نشین از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.

      سعید کریمی افزود: در سال گذشته نیز از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری ساوه مبلغ 500 میلیون تومان و در سال جاری نیز مبلغ 400 میلیون تومان جهت تقویت برنامه های فرهنگی طرح اوقات فراغت به مساجد شهرستان پرداخت خواهد شد.

     رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی ساوه نیز با استقبال از تشکیل کمیته تخصصی طرح اوقات فراغت در ساوه اظهار کرد: البته جلساتی در گذشته با حضور ادارات ذیربط تشکیل و برنامه‌های طرح اوقات فراغت تبیین شده است.

     حسین محمودی‌فر افزود: در اداره ارشاد ساوه علاوه بر اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری اکران به روز فیلم‌های سینمایی، تئاتر های طنز و نمایش‌های خیابانی در دستور کار برنامه های اوقات فراغت است.

     وی همچنین از برگزاری کلاس‌های کانون های فرهنگی هنری مساجد از دهم تیرماه لغایت 10 شهریور ماه در 70 کانون فرهنگی و هنری مساجد شهرستان ساوه خبر داد. 

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.